1969-cu ildə Ağdam rayonunda anadan olmuşdur.
1976-1986-cı illərdə Ağdam rayonunda orta məktəbdə təhsil almışdır. 1987-1989-cu illərdə hərbi xidmətdə olmuşdur.
1991-1996-cı illərdə Bakı Dövlət Əmtəəşünaslıq-Kommersiya İnstitutunu fərqlənmə diplomu ilə bitirmişdir.
1993-1996-cı illərdə İnstitutun Tələbə Həmkarlar Təşkilatının sədri olmuşdur.
1996-2000-ci illərdə həmin İnstitutun “Kommersiya və reklam işi” kafedrasında assistent işləmişdir. 2000-ci ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Kommersiya və reklam işi” kafedrasında baş müəllim işləmişdir. 2004-cü ildən “Marketinq” kafedrasında calışmışdır.
2007-ci ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində dissertasiya işini müvəffəqiyyətlə müdafiə edərək, İqtisad elmləri namizədi alimlik dərəcəsi almışdır.
2010-cu ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Marketinq” kafedrasının dosentidir. 2012-ci ildən AzMEA-nın İqtisadiyyat İnstitutunda doktorantdır.
2004 – 2014-cü illərdə “Texnologiya və dizayn” fakültəsində dekan müavini vəzifəsində işləmişdir.
2014-cü ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Kommersiya fakültəsinin dekanı olub.
Hazırda Biznes və menecment fakültəsinin dekanıdır.
2015-ci ildə ABŞ Dövlət Departamentinin Beynəlxalq Liderlik Proqramında (Ali Təhsilin idarə edilməsi) iştirak edərək Beynəlxalq sertifikata layiq görülmüşdür.
Azərbaycan Respublikası Elm və təhsil naziri tərəfindən, Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin 95 illiyi münasibətilə və yüksək ixtisaslı peşəkar iqtisadçı kadrların hazırlanmasında səmərəli elmi və pedaqoji fəaliyyətlərinə görə, Əhmədov Mirağa Məhərrəm oğlu 2025-ci il 8 iyul tarixində “Azərbaycan Respublikası qabaqcıl təhsil işçisi” döş nişanı ilə təltif edilmişdir.
50-dən çox elmi əsərin, o cümlədən monoqrafiya, dərs vəsaiti, metodik göstəriş və dərs proqramının müəllifidir. 9 elmi məqaləsi beynəlxalq jurnallarda çap edilmişdir.
Rusiyalı şagirdlər UNEC-də təhsil almaqda maraqlıdırlar (12.04.2018)
Azərbaycan iqtisadiyyatı postneft dövründə daha dayanıqlı xarakter alıb (“Xalq qəzeti” – 23.03.2018)
“Milli iqtisadiyyatın dayanıqlı inkişafında kiçik və orta sahibkarlığın rolu” (02.03.2018)
Tədris və akademik kommunikasiyanın təminatında elmi nəşrlər və kitabxanaların rolu: beynəlxalq standartlar və UNEC təcrübəsi (AMK – 28.02.2018)
İslahatlar ölkəmizdə iqtisadi inkişafa təkan vermişdir (02.02.2018)
UNEC aliminin elmi tədqiqatı Thomson Reutersda (12.01.2018)
“UNEC-in hədəflərindən biri imtahanları şəffaf və obyektiv keçirməkdir” (525-ci qəzet – 11.01.2018)
UNEC sahibkarlara dəstək verməyə hazırdır (17.11.2017)
“Azərbaycan gəncləri ictimai-siyasi həyatın bütün sahələrində aktiv fəaliyyətləri ilə seçilirlər” (14.11.2017)
“Xarici bazara çıxışın logistik təminatı: strateji yol xəritəsinin hədəfləri” (08.11.2017)
“Çingiz dastanı” kitabının təqdimatı olub (AzərTAC – 16.03.2017)
UNEC xarici universitetlərlə təcrübə mübadiləsi edir (azedupress.com)
Logistika və ticarətin inkişafında insan kapitalının rolu mühümdür
“Universtetin beynəlxalq elmi konfransa ev sahibliyi etməsi onun nüfuzundan xəbər verir” (06.02.2017)

miraga666Acting Dean of the Faculty of Business and Management – Can. of Econ., Assoc.Prof. Ahmadov Miragha Maharram
He was born in Aghdam region in 1969.
In 1976-1986, he studied at the secondary school in Agdam region. In 1987-1989, he completed military service in the former USSR.
In 1991-1996, he graduated from Baku State Institute of Commodity Research and Commerce with honorable diploma.
In 1993-1996 and became a Chairman of the Institute’s Students Trade Union.
In 1996-2000, he worked as an assistant at that Institute’s “Commerce and Advertisement” chair. Since 2000, he worked as a senior teacher at Azerbaijan State Economic University’s “Commerce and Advertisement” chair. Since, 2004, he worked at the “Marketing” chair.
In 2007, he successfully defended a dissertation at Azerbaijan State Economic University and received a degree of the Candidate of Economy.
Since 2010, he has worked as an Associate Professor at Azerbaijan State Economic University’s “Marketing” chair. Since 2012, he is a nominee doctor at the Institute of Economy of ANAS.
In 2004-2014, he worked as a Deputy Dean of the “Technology and Design” faculty. Since 2014, he became a Dean of Azerbaijan State Economic University’s «Commerce” faculty.
Currently he is an acting Dean of the Faculty of Business and Management.
He participated in the International Leadership Program (Administration in Higher Education) by the US State Department in 2015 and awarded a certificate.
He is the author of more than 50 scientific works, as well as monograph, teaching facility, methodological instruction and curriculum. His 9 articles have been published in international magazines.
He is married and has got two children.
miragaage 2023-10-23 at 18.19.59mm20150317_153405-854x1024FullSizeRendermmIMG-20150318-WA0002-1024x768mmIMG-20150318-WA0010-1024x768mmIMG-20150318-WA0011-1024x768mmIMG-20150318-WA0015-1024x768miraga_IMG-20150318-WA0020-768x1024
The Russian students are interested in studying at UNEC (12.04.2018)
“Logistical support for access to foreign market: the targets of the strategic road map”
(08.11.2017)
UNEC Scientists at the International Scientific Conference
(29.06.2017)
UNEC’s Scholar speaks about the Management System of the University of Economics in the Conference (25.11.2016)