mustafa1805dos. Sadıqov Mustafa Məmmədsadıq oğlu
1975-ci ildə Azərbaycan Dövlət Universitetinin mexanika-riyaziyyat fakultəsini  və 1982-ci ildə Az.XTİ-nun Xalq təsərrüfatının planlaşdırılması fakültəsini bitirmişdir.
1992-ci ildə “İqtisadi tədqiqatlarda riyazi metodların tətbiqi  ixtisası üzrə namizədlik dissertasiyasını müdafiə etmişdir.
1998-ci ildə TASİC proqramı çərçivəsində MBA dərəcəsinin Hollandiyada almışdır.
1975-1978-ci illərdə Elmlər Akademiyasının Kibernetika institutunda kiçik elmi işçi, 1978-1979-cu illərdə Dövlət Plan Komitəsinin Elmi-texniki informasiya institutunda kiçik elmi işçi,
1979-1982-ci illərdə baş elmi işçi vəzifələrində işləmişdir.
1985-1989-cu illərdə Bakı şəhərinin iqtisadi və sosial inkişafı elmi-tədqiqat institutunda bölmə müdiri vəzifələrində çalışmışdır.
1989-cu ildən  Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin İqtisadiyyatın tənzimlənməsi kafedrasında müəllim, baş müəllim, və dosent vəzifələrində çalışır və 28 elmi-metodiki əsərin müəllifidir. 1995-1998-ci illərdə Avropa Komissiyasının TASİC proqramının Universitet üzrə koordinatoru olub, 2006-2016-cı illərdə Universitetin Elm şöbəsinin müdiri vəzifəsində çalışıb.
2015-ci ilin oktyabrında gənc nəslin təlim-tərbiyə sahəsində yüksək nailiyyətlər əldə etdiyinə görə “Azərbaycan Respublikası qabaqcıl təhsil işçisi” döş nişanı ilə təltif edilib.

mustafa1805доц. Садыгов Мустафа Мамедсадыг оглы
В 1975-м году окончил механико-математический факультет Азербайджанского государственного университета, а в 1982-м – факультет «Планирование народного хозяйства» АзИНХ.
В 1992-м году защитил кандидатскую диссертацию по специальности применение математических методов в экономических исследованиях.
В 1998-м году, в рамках программы  TASİC получил в Голландии степень  MBA.
В 1975-1978-гг. работал мл. научным сотрудником в Институте кибернетики АН АССР, 1978-1979-гг.- мл. научным сотрудником в  Институте научно-технической информации Государственного планового комитета, 1979-1982-гг. – ст. научным сотрудником там же,  1985-1989-гг. – начальником сектора в НИИ Экономического и социального развития города Баку.
С 1989-го года работал на должности преподавателя кафедры регулирования экономики, в Азербайджанском государственном экономическом университете, затем – старшего преподавателя, доцент. Он автор 28 научно-методических произведений. В 1995-98-гг. был координатором программы Европейской комиссии TASİC в АГЭУ. С 2006-2016 г.г работал на должности заведующего отделом науки университета.