dos. Zöhrab Həsən oğlu İbrahimov
1967-cı ildə Oktyabr rayonundakı C.Cabbarlı adına 161 №-li orta məktəbə daxil olmuş, 1977-ci ildə orta məktəbi kamal attestatı ilə bitirmişdir.
1977-ci ildə D.Bünyadzadə adına Azərbaycan Xalq Təsərrüfatı İnstitutunun maliyyə-statistika fakültəsinə qəbul olunmuşdur. 1981-ci ildə Az.XTİ-nu bitirib, təyinatla SSRİ Dövlət Əmək Əmanət Kassaları Azərbaycan respublika Baş İdarəsinin sərəncamına  göndərilmişdir. Bu idarədə əvvəlcə iqtisadçı, sonra isə böyük müfəttiş vəzifələrində işləmişdir. 1984-cü ildə Azərbaycan SSR DİN-nin İnşaat İdarəsinə işə qəbul olunmuşdur. Əvvəlcə böyük mühasib-müfəttiş, sonra isə əmək və əmək haqqının təşkili üzrə I dərəcəli mühəndis vəzifələrində işləmişdir.
1991-ci ildə istehsalatdan ayırlmaqla Azərbaycan Dövlət İqtisad İnstitutunun aspiranturasına qəbul olunmuşdur. 1994-cü ildə aspiranturanı bitirdikdən sonra, «Bank işi» kafedrasında müəllim vəzifəsində saxlanılmışdır. 1997-ci ildə dissertasiya işini müdafiə edərək, iqtisad elmləri namizədi elmi dərəcəsinə layiq görülmüşdür.
1998-ci ildə «Bank işi» kafedrasında baş müəllim işləmişdir. 2001-ci ildə isə dosenti vəzifəsinə seçilmişdir. UNEC-in “Maliyyə və maliiyə institutları” kafedrasının dosentidir.

Родился в 1960 году в городе Баку. В 1967 году пошел в среднюю школу № 161 им.Дж.Джаббарлы Октябрьского района. В 1977 году окончил школу аттестатом зрелости.
В 1977 году поступил на факультет Финансы и статистика Азербайджанского института народного хозяйства им.Д.Буниатзаде. В 1981 году, окончив АЗИНХ, по направлению был направлен в Главное управление Азербайджанской Республики Государственных трудовых сберегательных банков СССР. Здесь он работал вначале экономистом, затем старшим инспектором. В 1984 году был принят на работу в строительное управление МСУ Азербайджанской ССР. Вначале главным бухгалтером-инспектором, а затем инженером 1-ой категории по организации труда и заработной платы.
В 1991 году с отрывом от производства поступил в аспирантуру Азербайджанского государственного экономического института. В 1994 году по окончании аспирантуру, работал преподавателем на кафедре «Банковское дело». В 1997 году, защитив диссертационную работу, был признан ученой степени кандидата экономических наук.
В 1998 году работал старшим преподавателем на кафедре «Банковское дело». В 2001 году был избран на должность доцента. В настоящее время является доцентом кафедры «Финансы и аудит»