dos. Zöhrab Həsən oğlu İbrahimov
1967-cı ildə Oktyabr rayonundakı C.Cabbarlı adına 161 №-li orta məktəbə daxil olmuş, 1977-ci ildə orta məktəbi kamal attestatı ilə bitirmişdir.
1977-ci ildə D.Bünyadzadə adına Azərbaycan Xalq Təsərrüfatı İnstitutunun maliyyə-statistika fakültəsinə qəbul olunmuşdur. 1981-ci ildə Az.XTİ-nu bitirib, təyinatla SSRİ Dövlət Əmək Əmanət Kassaları Azərbaycan respublika Baş İdarəsinin sərəncamına  göndərilmişdir. Bu idarədə əvvəlcə iqtisadçı, sonra isə böyük müfəttiş vəzifələrində işləmişdir. 1984-cü ildə Azərbaycan SSR DİN-nin İnşaat İdarəsinə işə qəbul olunmuşdur. Əvvəlcə böyük mühasib-müfəttiş, sonra isə əmək və əmək haqqının təşkili üzrə I dərəcəli mühəndis vəzifələrində işləmişdir.
1991-ci ildə istehsalatdan ayırlmaqla Azərbaycan Dövlət İqtisad İnstitutunun aspiranturasına qəbul olunmuşdur. 1994-cü ildə aspiranturanı bitirdikdən sonra, «Bank işi» kafedrasında müəllim vəzifəsində saxlanılmışdır. 1997-ci ildə dissertasiya işini müdafiə edərək, iqtisad elmləri namizədi elmi dərəcəsinə layiq görülmüşdür.
1998-ci ildə «Bank işi» kafedrasında baş müəllim işləmişdir. 2001-ci ildə isə dosenti vəzifəsinə seçilmişdir. UNEC-in “Maliyyə və maliiyə institutları” kafedrasının dosentidir.

He was born in Baku city in 1960. He went to secondary school No 161 named after J. Jabbarly in October district. He graduated the secondary school in 1977 with honours.
In 1977, he entered into the finance-statistics faculty of Azerbaijan Institute of National Economy named after D. Bunyadzade.In 1981  Z.H.Ibrahimov graduated from the AINE and was sent to work at the Azerbaijan Main Branch of the State Saving Bank of USSR on assignment. He began to serve here as an economist, then as a senior inspector. He was recruited to the Constructional Chair of MIA of Azerbaijan SSR in 1984. First, he began to work as a senior accountant-inspector, then the first grade engineer on the salaries.
In 1991 he was admitted to the post-graduation of the Azerbaijan State University of Economics. In 1994 after the graduation, he was appointed to the Chair of “Banking” as a teacher.  He became a Candidate of Economy after he defended the Candidate’s thesis in 1997.
In 1998  he worked as a senior teacher of the chair. In 2001 he was selected the Assistant Professor of the Chair. Currently Z.H.Ibrahimov is the Assistant Professor of the chair “Banking”.