Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) “Elm günləri” çərçivəsində təşkil olunan növbəti elmi-praktik konfrans UNEC-in Zaqatala filialında keçirilib. Universitetdə elmi fəaliyyətin təkmilləşdirilməsi ilə bağlı keçirilən elmi-praktik konfransda UNEC-in professor-müəllim heyəti də iştirak edib.
UNEC-in Zaqatala filalının direktoru professor Orucəli Rzayev “Elm günləri”nin əhəmiyyətindən danışıb, bunun ali təhsil ocağına verəcəyi töhfələri iştirakçıların diqqətinə çatdırıb.
UNEC-in Elm şöbəsinin müdiri, professor Zahid Məmmədov tələbələrə elmi tədqiqat işlərinın aparılması barədə məlumatlar verib. Bildirib ki, hər bir tələbə daim öz üzərində işləməli, elmi tədqiqatlarla məşğul olmalıdır. Təhsilin elmlə sintezi olmadan müasir təhsil inkişaf edə bilməz. Bu proses eyni zamanda ali məktəblərin pedaqoji potensialını inkişaf etdirməyə, təhsil texnologiyalarını və metodlarını yeniləşdirməyə imkan verir.
UNEC-in doktorantura şöbəsinin müdiri Həmid Həmidovla Distant, qiyabi və əlavə təhsil mərkəzinin əlavə təhsil şöbəsinin müdiri Emin Qəribli tələbələrin yaradıcılığında TEC-in rolundan danışıblar, cəmiyyətin məqsədi, vəzifələri , elmi-təşkilati işləri barədə məlumat veriblər.

Продолжаются «Дни науки» в Закатальском филиале UNEC
Очередная научно-практическая конференция, организованная в Азербайджанском государственном экономическом университете (UNEC) в рамках «Дней науки», состоялась в Закатальском филиале UNEC.  В конференции, состоявшейся в связи с совершенствованием в университете научной деятельности,  присутствовал профессорско-преподавательский состав UNEC.
Директор Закатальского филиала UNEC, профессор Оруджали Рзаев отметил о значении «Дней науки», обратил внимание присутствующих на вклад, внесенный указанного мероприятия в высшее учебное заведение.
Заведующий Научным отделом UNEC, профессор Захид Мамедов дал информацию студентам по поводу проведения научно-исследовательских работ. Он отметил, что каждый студент должен постоянно работать над собой, заниматься научными исследованиями. Без синтеза образования с  наукой не может развиваться современное образование. Этот процесс в то же время дает возможность развитию педагогического потенциала высших школ, обновлению технологий и методов образования.