Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) “Elm günləri” çərçivəsində təşkil olunan növbəti elmi-praktik konfrans UNEC-in Zaqatala filialında keçirilib. Universitetdə elmi fəaliyyətin təkmilləşdirilməsi ilə bağlı keçirilən elmi-praktik konfransda UNEC-in professor-müəllim heyəti də iştirak edib.
UNEC-in Zaqatala filalının direktoru professor Orucəli Rzayev “Elm günləri”nin əhəmiyyətindən danışıb, bunun ali təhsil ocağına verəcəyi töhfələri iştirakçıların diqqətinə çatdırıb.
UNEC-in Elm şöbəsinin müdiri, professor Zahid Məmmədov tələbələrə elmi tədqiqat işlərinın aparılması barədə məlumatlar verib. Bildirib ki, hər bir tələbə daim öz üzərində işləməli, elmi tədqiqatlarla məşğul olmalıdır. Təhsilin elmlə sintezi olmadan müasir təhsil inkişaf edə bilməz. Bu proses eyni zamanda ali məktəblərin pedaqoji potensialını inkişaf etdirməyə, təhsil texnologiyalarını və metodlarını yeniləşdirməyə imkan verir.
UNEC-in doktorantura şöbəsinin müdiri Həmid Həmidovla Distant, qiyabi və əlavə təhsil mərkəzinin əlavə təhsil şöbəsinin müdiri Emin Qəribli tələbələrin yaradıcılığında TEC-in rolundan danışıblar, cəmiyyətin məqsədi, vəzifələri , elmi-təşkilati işləri barədə məlumat veriblər.

“Science Days” were continued in the Zagatala Branch of UNEC
The next scientific-practical conference organized with the “Science Days” of Azerbaijan State University of Economics (UNEC) was held in the Zagatala Branch of UNEC. UNEC’s academic staff also attended the scientific-practical conference held to improve the scientific performance of the university.
Director of UNEC’s Zagatala Branch, Professor Orujali Rzayev spoke about the significance of the “Science Days” bringing to the participants’ attention the contributions made by.
Director of the Science Department of UNEC, Professor Zahid Mammadov delivered information about the conducting scientific researches. He said that every student should always work hard and be engaged in conducting scientific researches. Without the synthesis with science the education cannot develop. The process also allows to developing the pedagogical potential of higher schools and updating teaching technologies and methods.
The Director of UNEC’s Doctoral Studies Hamid Hamidov and the Head of Secondary Education of UNEC Department of Distance, Part-time and Secondary Education Emin Garibli spoke about the role of SSS in students’ performances, the goal of the society obligations and scientific- organizations affairs held by in detail.