29 MAY 2015 | VIEWS:
İnformatika və İdarəetmə fakültəsinin II kurs tələbəsi Fəqan Çələbizadə ADİU-nun İnnovativ Biznes-İnkubatorunun startap layihəsi olan sinaqimtahanı.net – “Özünü sına” layıhəsi NETTY2015 Azərbaycan Milli İnternet Mükafatını qazandığına görə universitetin fəxri fərmanı və “Ultra” şirkətinin hədiyyəsi ilə mükafatlandırılıb.
“Beynəlxalq iqtisadi münasibətlər” kafedrasının dosenti  Müslüm İbrahimova  iqtisad elmləri doktoru, “Qida məhsullarının  texnologiyasi” kafedrasi üzrə İlhamə Kazimovaya texnika  üzrə fəlsəfə doktoru, Sevinc  Məhərrəmovaya biologiya üzrə fəlsəfə doktoru, “Azərbaycan tarixi” kafedrası üzrə  Xədicə Abbaslıya  tarix üzrə fəlsəfə doktoru diplomları təqdim edilib.
“Bank işi” kafedrasının müdiri, professor Zahid Məmmədov Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyinin “Qabaqcıl təhsil işçisi” döş nişani ilə təltif olunub. “Mülki müdafiə” kafedrasının müdiri Əliyev Elçin “İnnovativ layihələrin reallaşmasında xidmətinə görə” Fəxri Fərmana layiq görülüb.
Tələbələrdən Dadaşova Zeynəb  və Daşdəmirov Əziz Rusiyanın Milli Tədqiqat Universiteti “Ali İqtisadiyyat Məktəbi”nin keçirdiyi olimpiadada qalib olduqlarına görə Fəxri Fərmanla təltif olunublar.
Sonra Beynəlxalq Əlaqələr Departamentinin rəhbəri Müslüm İbrahimov 2014/2015-ci tədris ilində ADİU-nun beynəlxalq fəaliyyəti və əlaqələri haqqında məlumat verib.
ADİU-nun “Təcrübə və işədüzəltmə” şöbəsinin müdiri Fuad Əliyevin tələbə və magistrlərin yay istehsalat təcrübəsinin təşkili barədə hesabatı dinlənilib.

The Next Meeting held by the Scientific Council
Meeting of the Scientific Council of Azerbaijan State University of Economics (ASUE) was held on May 29.
Initially ASUE employees and students were awarded certificates and honorary diplomas.
A second-year undergraduate student of the School of Informatics and Management Fagan Chelebizade was awarded the honorary diploma of the university and a gift by the company “Ultra” for gaining the National Internet Award of Azerbaijan NETTY2015 for his start-up project “Test Yourself”- sinaqimtahani.net at Innovative Business Incubator of ASUE.
The Associate Professor of the Department “International Economic Relations” Muslim Ibrahimov got his Dr of Economy diploma, academic staff member of the Department “Technology of Food Stuff” Ilhame Kazimova her PhD in Techniques diploma, Sevinj Maharramova PhD in Biology and academic staff member of the Department “Azerbaijan History” Khadija Abbasli PhD in History diploma.
Then the Head of the Department “Banking”, Professor Zahid Mammadov was awarded the badge of the “Advanced Person of Education” by the Ministry of Education of the Republic of Azerbaijan. Head of the Department “Civil Defense” Aliyev Elchin was awarded the Honorary Diploma for his services to the realization of the Innovative Projects.
Students Dadashova Zeynab and Dashdamirov Aziz were awarded with the Honorary Diplomas for gaining the Olympiad held by the National Research University of Russia “Higher School of Economics”.
Afterwards, Head of the International Relations Department Muslim Ibrahimov delivered the information about ASUE’s international activity and relations in 2014/2015 academic year.
Head of the Department “Internship and Recruitment” of ASUE Fuad Aliyev’s report about the organization of summer internship for the undergraduate and graduate students was also heard during the session.