III Respublika İnnovasiya müsabiqəsi keçiriləcək
musabiqe_180919İqtisadiyyat Nazirliyi və BMT-nin Azərbaycandakı nümayəndəliyinin təşkilatçılığı ilə 2030-cu ilədək “Dayanıqlı İnkişaf üzrə Gündəliyi”ndən irəli gələn Dayanıqlı İnkişaf Məqsədlərinin təşviqi, innovasiyaların həvəsləndirilməsi, həmçinin “Azərbaycan 2020: Gələcəyə Baxış” İnkişaf Konsepsiyasının və Milli iqtisadiyyat və iqtisadiyyatın əsas sektorları” üzrə strateji yol xəritələrinin icrasına dəstək məqsədilə III Respublika İnnovasiya Müsabiqəsi keçiriləcək.
İnnovativ ideyalara malik tələbələr, magistrlər, gənc tədqiqatçılar və müəllimlər müsabiqədə iştirak hüququ qazanmaq üçün müxtəlif sahələri əhatə edən layihələr və innovativ ideyalarını 3 oktyabr 2019-cu il tarixinədək UNEC EFTİE departamentinin Texnologiya transfer şöbəsinə təqdim edə bilərlər.

При организационной поддержке Министерства экономики и представительства ООН в Азербайджане с целью поощрения Целей устойчивого  развития, исходящей из «Повестки дня по устойчивому развитию» до 2030 года, стимулирования инноваций, а также поддержки Концепции развития «Азербайджан 2020: Взгляд в будущее» и стратегической дорожной карты по «Национальной экономике и основным секторам экономики» состоится III Республиканский  конкурс инноваций.
Студенты, магистры, молодые исследователи и преподаватели, имеющие инновационные идеи, для получения права на  участие в конкурсе, проекты и инновационные идеи, охватывающие различные сферы, могут представить в отдел Трансфера технологии Департамента  UNEC EFTİE до 3 октября 2019 года.