UNEC-də “Erməni dili kursları” təşkil olunacaq
İşğalçı Ermənistanın mövcud və gələcək iqtisadi durumunu araşdırmaq məqsədilə UNEC-də yaradılmış Ermənistan İqtisadiyyatının Araşdırma Mərkəzinə tədqiqatçıların cəlb olunması ilə bağlı mərkəz tərəfindən ödənişsiz “Erməni dili kursları” təşkil olunacaq.
Kurslar onlayn şəkildə həyata keçiriləcək. Kurslarda iqtisadiyyat sahəsi üzrə ali təhsil almış və gələcəkdə mərkəzdə tədqiqatçı kimi çalışmaq istəyən şəxslər iştirak edə bilərlər.
Məlumat üçün bildiririk ki, UNEC-in Ermənistan İqtisadiyyatının Araşdırma Mərkəzinə Türkiyənin Erciyes Universitetinin Ermənişünaslıq bölümünün müdiri, Azərbaycan-erməni Araşdırmaları Mərkəzinin rəhbəri, siyasi elmlər üzrə fəlsəfə doktoru, Erciyes (Türkiyə, Kayseri) Universitetinin professoru Qafar Mehdiyev rəhbərlik edir.
Onlayn dərslərə qoşulmaq istəyənlər 19 fevral 2020-ci il tarixinədək EFTİED-in Tədqiqat mərkəzlərinin işinin əlaqələndirilməsi və təşkili şöbəsi ilə əlaqə saxlayıb qeydiyyatdan keçə bilərlər.

В UNEC будут организованы «Курсы армянского языка»
В связи с привлечением исследователей в  Центр исследования экономики Армении, созданного в UNEC с целью исследования существующего и будущего экономического состояния захватнической Армении,  центром будут организованы бесплатные «Курсы армянского языка».
Курсы будут осуществляться посредством онлайн. В курсах могут принять участие лица, получившие образование в сфере экономики и желающие работать в качестве исследователя в центре в будущем.
Для информации сообщаем, что Центром исследования экономики Армении руководит заведующий отделом армяноведения Турецкого университета  Эрджиес, руководитель Центра азербайджано-армянских исследований, доктор философии по экономике, профессор университета Эрджиес (Кайсери, Турция) Гафар Мехтиев.
Желающие принять участие в онлайн-уроках могут обратиться и зарегистрироваться в отделе координации и организации работ исследовательских центров ДОУНД до  19 февраля  2020 года.