15 fevral  1978-ci ildə anadan olub.
1999-cu ildə Bakı Dövlət Universitetinin Tarix fakültəsini (bakalavr), 2001-ci ildə həmin universitetin magistratura pilləsini bitirib.
2002-ci ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Beynəlxalq münasibətlər” kafedrasının baş müəllimi işləməyə başlayıb.
UNEC-in “İqtisadçı” qəzetinin redaktoru vəzifəsində çalışıb.
2012-ci  ildə “Millətlərarası münasibətlər milli özünüdərkə təsir amili kimi (Cənubi Qafqazda XX əsrin əvvəllərində)” mövzusunda  dissertasiya işini müdafiə etmiş və Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Ali Attestasiya Komissiyasının 18 fevral 2014-cü il tarixli qərarı ilə tarix üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi alıb.
2015-ci ilin noyabrında Moskvada keçirilən Rusiyanın Azərbaycanlı Gənclər Birliyinin (RAGB) VI Forumunda iştirak edib. “RAGB: gənclərin layiqli gələcəyi naminə” mövzusuna həsr olunan forumda  “Gəncliyin karyera inkişafı, sahibkarlıq və uğura aparan yollar” adlı bölmədə məruzə ilə çıxış edib.
Hazırda Rus dilində tədris mərkəzinin direktor müavinidir, “Beynəlxalq münasibətlər və diplomatiya” kafedrasının 0,5 ştat müəllimidir.
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) 90 illiyi münasibətilə və Azərbaycanda təhsilin inkişafındakı xidmətlərinə görə Azərbaycan Respublikasının Təhsil naziri Emin Əmrullayevin əmrinə əsasən, “Azərbaycan Respublikasının qabaqcıl təhsil işçisi” döş nişanı ilə təltif olunmuşdur.

д.ф.и., ст.преп. Эюбов Анар Кюрдоглы  оглы
В 1999 году окончил Исторический факультет Бакинского государственного университета ступень бакалавра, в 2001 году магистратуру указанного университета.
В 2002 году приступил к трудовой деятельности на кафедре Международных отношений Азербайджанского государственного экономического университета.
Работал на должности редактора газеты «Игтисадчы» UNEC.
В 2012 году защитил диссертацию на тему «Межнациональные отношения как фактор влияния на самосознание» (на Юге Кавказа в начале XX века) и по решению Высшей аттестационной комиссии при Президенте Азербайджанской Республики 18 февраля 2014 года получил ученую степень доктора философии по истории.
В ноябре 2015 года принял участие в VI Форуме Объединения азербайджанской молодежи России (ОАМР), состоявшемся в Москве. На форуме, посвященном теме «ОАМР: во имя достойного будущего молодежи» выступил с докладом «Карьерное развитие молодежи, предпринимательство и путь, ведущий к успеху».
В настоящее время является замдиректором Русской экономической школы,  преподаватель на 0,5 штатной единице кафедры «Международные отношения и дипломатия».
anard6f5085ca698anar_5410WhatsApp Image 2018-04-05 at 16.12.32 (1)
Ученый UNEC в программе обмена
(03.04.2018)
В UNEC интеллектуальное соревнование: победитель – факультет Финансов и бухгалтерии
(08.05.2017)
В UNEC стартует новый сезон интеллектуального чемпионата  (17.10.2016)
Сотрудник UNEC выступил на VI Форуме Азербайджанского молодежного объединения России (АМОР) (02.11.2015)