15 fevral  1978-ci ildə anadan olub.
1999-cu ildə Bakı Dövlət Universitetinin Tarix fakültəsini (bakalavr), 2001-ci ildə həmin universitetin magistratura pilləsini bitirib.
2002-ci ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Beynəlxalq münasibətlər” kafedrasının baş müəllimi işləməyə başlayıb.
UNEC-in “İqtisadçı” qəzetinin redaktoru vəzifəsində çalışıb.
2012-ci  ildə “Millətlərarası münasibətlər milli özünüdərkə təsir amili kimi (Cənubi Qafqazda XX əsrin əvvəllərində)” mövzusunda  dissertasiya işini müdafiə etmiş və Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Ali Attestasiya Komissiyasının 18 fevral 2014-cü il tarixli qərarı ilə tarix üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi alıb.
2015-ci ilin noyabrında Moskvada keçirilən Rusiyanın Azərbaycanlı Gənclər Birliyinin (RAGB) VI Forumunda iştirak edib. “RAGB: gənclərin layiqli gələcəyi naminə” mövzusuna həsr olunan forumda  “Gəncliyin karyera inkişafı, sahibkarlıq və uğura aparan yollar” adlı bölmədə məruzə ilə çıxış edib.
Hazırda Rus dilində tədris mərkəzinin direktor müavinidir, “Beynəlxalq münasibətlər və diplomatiya” kafedrasının 0,5 ştat müəllimidir.
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) 90 illiyi münasibətilə və Azərbaycanda təhsilin inkişafındakı xidmətlərinə görə Azərbaycan Respublikasının Təhsil naziri Emin Əmrullayevin əmrinə əsasən, “Azərbaycan Respublikasının qabaqcıl təhsil işçisi” döş nişanı ilə təltif olunmuşdur.

anar_eyyubov@unec.edu.az
In 1999, he graduated from the faculty of   History of Baku State University (bachelor’s degree), and in 2001 graduated from the masters of   the same university.
Since 2002 he has been working as a senior lecturer   at the International Relations Department of   Azerbaijan State University of Economics .
He worked as an editor of the newspaper   “Economist” of UNEC.
In 2012, he defended his dissertation on the topic “International relations as a factor of national self-esteem (in the South Caucasus at the beginning of the twentieth century)” and he has received a PhD on History by the decision of February 18, 2014, of   the Higher Attestation Commission under the President of the Republic of Azerbaijan.
She participated in the VI Forum of the Azerbaijani Youth Union of Russia, which was held in November 2015 in Moscow. In the forum titled “RAYU: for the sake of a decent future for young people” delivered a report in the sector “Youth’s career development, entrepreneurship and success paths”.
At present he is the deputy director of the Russian language center, and he is an hourly-graff   lecturer  of the department of “International Relations and Diplomacy”.