1957-ci il martın 29-da Bakı şəhərində anadan olub.
1974-1979-cu illərdə Azərbaycan Dillər İnstitutunun İngilis-Alman dilləri  fakültəsində təhsil alıb.
1983-1992-ci illərdə 14 saylı peşə məktəbində inglis-dili müəllimi vəzifəsində çalışmışdır.
1993-cü ildən AMT-Universitetində (Azərbaycan Milli Tərəqqi Özəl) xarici-dillər kafedrasının müdiri vəzifəsində çalışmışdır.
1997-ci ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Xarici dillər” kafedrasında baş müəllim vəzifəsində  çalışıb.
1999-2004-cü illər ərzində Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası Nəsimi adına Dilçilik Institutunun dissertantı olmuşdur.
2005-ci ildə “Dövlət dili və etnodil məsələləri” mövzusunda namizədlik dissertasiyasını müdafiə etmişdir. 2006-cı ildə AKK-dan filologiya elmləri namizədi diplomu verilmişdir.

FB_IMG_xaver_xariciк.ф.н., ст.преп. Гаджиева Хавер Дадаш
В 1983-1992 годах работала на должности учителя английского языка в профессиональной школе № 14. С 1993 года работала заведующей кафедрой Иностранных языков в университете АНП (Азербайджанский частный университет национального прогресса).
С 1997 года работала на должности старшего преподавателя кафедры «Иностранные языки» Азербайджанского государственного экономического университета.
В 1999-2004 годах являлась диссертанткой Института языкознания имени Насими Азербайджанской национальной академии наук.
В 2005 году защитила диссертационную работу на тему «Государственный язык и этноязыковые вопросы». В 2006 году по решению ВАК получила диплом кандидата филологических наук.