f.-r.e.d., prof. Kərimov Ədalət Kərim oğlu
1976-ci ildə M.Əzizbəyov adına Azərbaycan Neft və Kimya İnstitutunun (indiki Azərbaycan Dövlət Neft Akademiyası)  Tətbiqi riyaziyyat fakültəsini bitirib.
1985-ci ildə dissertasiyasını müdafiə edərək fizika-riyaziyyat elmləri namizədi elmi adına layiq görülüb.
1995-1999-cu illərdə SSRİ Elmlər Akademiyasının Kompüter Mərkəzində doktorant kimi çalışıb.
1996-1998-ci illərdə Lomonosov adına Moskva Dövlət Universitetinin “Diskret riyaziyyat” kafedrasının professoru olub.
1999-cu ildə fizika-riyaziyyat elmləri doktorluq dissertasiyasını müdafiə edib.
2006-2009-cu illərdə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “İqtisadiyyat və informasiya sistemləri və texnologiyaları” kafedra müdiri  vəzifəsində çalışıb.
2010-2017-ci illərdə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “İnformasiya iqtisadiyyatı və texnologiyaları” kafedrasının  professoru olub.

д.ф.- м.н., проф. Керимов Адалят Керим оглы
1976 году окончил факультет Прикладной математики Азербайджанского института нефтехимии имени М.Азизбекова (ныне Азербайджанская государственная нефтяная академия).
В 1985 году защитив диссертационную работу, был удостоен ученой степени кандидата физико-математических наук.
В 1995-1999 годах работал в качестве докторанта в Вычислительном центре Академии наук СССР.
В 1996-1998 годах был профессором кафедры «Дискретная математика» Московского государственного университета имени М.Ломоносова.
В 1999 году защитил докторскую диссертацию по физико-математическим наукам.
В 2006-2009 годах работал на должности заведующего кафедрой «Экономико-информационные системы и технологии» Азербайджанского государственного экономического университета.
В 2010-2017 годах был профессором кафедры «Информационная экономика и технологии» Азербайджанского государственного экономического университета.