Fəqan Çələbizadə Radio UNEC-də uğurlu layihəsindən danışdı
“Golden Byte-2017”  beynəlxalq İT çempionatının ölkə finalının iştirakçısı, “Web Project” nominasiyası üzrə “Tag-wishes” layihəsində ikinci yerin sahibi UNEC tələbəsi Fəqan Çələbizadə Radio UNEC-in qonağı olub. Fəqan  “Günün trendi” verilişində layihəsindən danışıb, tələbələrin suallarını cavablandırıb.
Qeyd edək ki, Təhsil Nazirliyinin dəstəyi ilə Azərbaycanın ilk dəfə iştirak etdiyi  beynəlxalq çempionata Azərbaycandan 780 iştirakçı qeydiyyatdan keçib. Çempionatın seçim turlarına 450, final mərhələsinə isə 100 nəfər vəsiqə qazana bilib.

Fagan Chelebizade spoke of his successful project to Radio UNEC
UNEC student Fagan Chelebizade who was the finalist of the International IT Championship “Golden Byte 2017” and the owner of the second place on “Web Project” nomination was Radio UNEC’s guest. Fagan spoke to “Day’s Trend” program and responded the students’ questions.
Note that, 780 participants joined the international championship attended by Azerbaijan for the first time with support of the Ministry Education of Azerbaijan. 450 participants took part in the selection stages and 100 reached the final.