Fəqan Çələbizadə Radio UNEC-də uğurlu layihəsindən danışdı
“Golden Byte-2017”  beynəlxalq İT çempionatının ölkə finalının iştirakçısı, “Web Project” nominasiyası üzrə “Tag-wishes” layihəsində ikinci yerin sahibi UNEC tələbəsi Fəqan Çələbizadə Radio UNEC-in qonağı olub. Fəqan  “Günün trendi” verilişində layihəsindən danışıb, tələbələrin suallarını cavablandırıb.
Qeyd edək ki, Təhsil Nazirliyinin dəstəyi ilə Azərbaycanın ilk dəfə iştirak etdiyi  beynəlxalq çempionata Azərbaycandan 780 iştirakçı qeydiyyatdan keçib. Çempionatın seçim turlarına 450, final mərhələsinə isə 100 nəfər vəsiqə qazana bilib.

Фаган Челебизаде в эфире Radio UNEC рассказал о своем успешном проекте
Участник финального тура страны международного чемпионата İT “Golden Byte-2017”, призер второго места проекта “Tag-wishes” по номинации “Web Project”, студент UNEC Фаган Челебизаде был гостем Radio UNEC. На передаче «Тренд дня» Фаган рассказал о своем проекте, ответил на вопросы студентов.
Следует отметить, что в международном чемпионате, состоявшемся при организационной поддержке Министерства образования, Азербайджан участвовал впервые, зарегистрировав 780 участников. На отборочные туры чемпионата пропуски смогли завоевать 450 человек, а на финал 100.