1974-cü ildə SSRİ-nin 50 illiyi adına Azərbaycan Xarici Dillər İnstitutunu bitirib.
1979-1981-ci illərdə Elmlər Akademiyasında baş rəssam, 1981-1982-ci illərdə Azərbaycan  Dövlət Universitetində təchizat üzrə agent, 1982-1991-ci illərdə Elmlər Akademiyasının Fizika İnstitutunda dizayner, tərcüməçi, müəllim, həmkarlar ittifaqının sədri vəzifələrində çalışmış, 1991-1993-cü illərdə 158 №-li orta məktəbdə müəllim və Yasamal rayonu üzrə inspektor vəzifələrində işləmişdir.
1993-cü ildə İngiltərənin Notingem Universitetində dərslik buraxmaq üzrə təkmilləşdirmə kursunu bitirib sertifikat almış, 1993-2001-ci illərdə Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabineti nəzdində Xalq Təsərrüfatını İdarəetmə İnstitutunda baş müəllim və kafedra müdiri vəzifəsində çalışmışdır.
Namizədlik dissertasiya işini müdafiə edib. Filologiya üzrə fəlsəfə doktorudur.
2001-ci ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Xarici dillər” kafedrasında baş müəllim vəzifəsində çalışıb.
2009-cu ildən Milli Elmlər Akademiyası Nəsimi adına Dilçilik İnstitutunun dissertantı olub.
24.09.2012-ci il tarixli (protokol № 26-k) qərarı ilə filologiya üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi almışdır. 07.10.2016-cı il tarixli tarixli (protokol № 20-k) qərarı ilə dosent elmi adını almışdır.
2 tezisin, 30 məqalənin, 4 metodik vəsaitin və 2 dərs vəsaitinin, 2 proqramın, 1 dərsliyin, 1 vəsaitin tərcüməsinin, 1 monoqrafiyanın müəllifidir.

В 1974 году окончил Азербайджанский институт иностранных языков имени 50-летия СССР.
В 1979-1981 годах работал художником в Академии наук, в 1981-1982 годах агентом по снабжению в Азербайджанском государственном университете, в 1982-1991 годах дизайнером, переводчиком, преподавателем, председателем профкома в Институте физики Академии наук,  в 1991-1993 годах учителем в школе № 158 и инспектором по Ясамальскому району.
В 1993 году окончил курсы усовершенствования по изданию учебника в университете Нотингем Англии и получил сертификат, в 1993-2001 годах работал на должности старшего преподавателя и заведующего кафедрой в Институте управления народным хозяйством при Кабинете министров Азербайджанской Республики.
Защитил кандидатскую диссертацию. Доктор философии по филологии.
С 2001 года работал на должности старшего преподавателя кафедры «Иностранные языки» Азербайджанского государственного экономического университета.
С 2009 года был диссертантом Института языкознания имени Насими Азербайджанской национальной академии наук.
По решению ВАК от 24.09.2012 года (протокол № 26-k) получил ученую степень доктора философии по филологии. По решению ВАК от 07.10.2016 года (протокол  № 20-k) получил ученое звание доцента.
Автор 2 тезисов, 30 статей, 4 методических указаний,  2 учебных пособий, 2 программ, 1 учебника, перевода 1 учебника, 1 монографии.