biz_ayguni.e.n., dos. Şükürova Aygün Səfər qızı
1988-2002-ci illərdə Azərbaycan Respublikasının Nazirlər Kabineti Yanında Azərbaycan Xalq Təsərrufatının İdarəetmə İnstitutunda baş mühasibin müavini vəzifəsində çalışmışdır.
2001-ci ildən İqtisad Universitetinin Biznesin təşkili kafedrasında laborant, 2002-ci ildən müəllim vəzifəsində işləmişdir.
Hazırda “Biznes və logistika” kafedrasının dosentidir.
2004-cü ildə “Biznes infrastrukturunun formalaşması və inkişaf problemləri” mövzusunda dissertasiya işini müdafiə edərək iqtisad elmləri namizədi elmi dərəcəsi almışdır.
2005-ci ildə çapdan çıxan Biznesin əsasları kitabının üçüncü fəslinin müəllifidir.
2010-cu ildə çapdan çıxan Biznesin təşkili kitabının 18-ci fəslinin müəllifidir.
Milli iqtisadiyyatın aktual problemlərinə aid 25 məqalə və tezis, 7 tədris proqram, o cümlədən 5 tərcümə və 2 dərsliyin müəllifidir.

Родилась в 1961 году в городе Баку.
В 1988-2002 годы работала заместителем главного бухгалтера Азербайджанского института управления народным хозяйством при кабинете министров Азербайджанской Республики.
С 2001 года работала лаборанткой кафедры Организация бизнеса Экономического университета, с 2002 года преподавателем.
В настоящее время является преподавателем кафедры «Управление бизнесом».
В 1988 году, защитив диссертационную работу на тему «Формирование инфраструктуры бизнеса и проблемы развития», получила ученую степень кандидата экономических наук.
Является автором третьей главы книги Основы бизнеса, вышедшего из печати в 2005 году.
Является автором 18-ой главы книги Организация бизнеса, вышедшего из печати в 2010 году.
Является автором 25 статей и тезисов по актуальным вопросам национальной экономики, 7 учебных программ, в том числе 5 переводов и 2 учебников.