biz_ayguni.e.n., dos. Şükürova Aygün Səfər qızı
1988-2002-ci illərdə Azərbaycan Respublikasının Nazirlər Kabineti Yanında Azərbaycan Xalq Təsərrufatının İdarəetmə İnstitutunda baş mühasibin müavini vəzifəsində çalışmışdır.
2001-ci ildən İqtisad Universitetinin Biznesin təşkili kafedrasında laborant, 2002-ci ildən müəllim vəzifəsində işləmişdir.
Hazırda “Biznes və logistika” kafedrasının dosentidir.
2004-cü ildə “Biznes infrastrukturunun formalaşması və inkişaf problemləri” mövzusunda dissertasiya işini müdafiə edərək iqtisad elmləri namizədi elmi dərəcəsi almışdır.
2005-ci ildə çapdan çıxan Biznesin əsasları kitabının üçüncü fəslinin müəllifidir.
2010-cu ildə çapdan çıxan Biznesin təşkili kitabının 18-ci fəslinin müəllifidir.
Milli iqtisadiyyatın aktual problemlərinə aid 25 məqalə və tezis, 7 tədris proqram, o cümlədən 5 tərcümə və 2 dərsliyin müəllifidir.

A.Shukurova was born in Baku in 1961.
She graduated from ASUE in 1982. Shukurova served as a Deputy Chief Accountant at the Institute of the National Economy of the Republic of Azerbaijan under the Cabinet of Ministerswithin 1988-2002.
She began her activity at ASUE as a laboratory assistant of the Department “Organization of Business” in 2001; she is a teaching staff since 2002.
Currently, he is a lecturer at the Department of Business Administration.
Shukurova defended her Candidate’s paper on “Problems of Formation and Development of Business Infrastructure and became a Candidate in Economy. She became an author of the third part of a textbook “Basis of Business” in 2005 and the author of the 18th part in 2010.
She is the author of 25 scientific works, as well as 25 articles and theses, 7 syllabuses, 5 translations of books and 2 textbooks.