rov19_112647i.e.n., dos. Əkbərov Rövşən Məmməd oğlu
1974-1981-ci illərdə Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının Kibernetika İnstitutunun “Makroiqtisadi sistemlərin optimallaşdırılması” laboratoriyasında kiçik elmi işçi vəzifəsində çalışıb.
1977-ci ildə D.Bünyadzadə adına Azərbaycan Xalq Təsərrüfatı İnstitutunun (Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti) “İqtisadi kibernetika” kafedrasının aspiranturasına daxil olub və 1981-ci ildə bitirib.
1983-cü ildə Azərbaycan EA-nın Kibernetika İnstitutunun İxtisaslaşmış Elmi Şurasında 08.00.13 –  “İqtisadi-riyazi üsullar” ixtisasi üzrə “Müttəfiq respublikanın qeyri-istehsal sahələrinin inkişafının ekonometrik modeli” mövzusunda namizədlik dissertasiyasını müdafiə edib.
1981-1991 illərdə Dövlət Plan Komitəsinin nəzdində olan Hesablama Mərkəzində PHAS şöbəsinin müdiri vəzifəsində çalışıb.
1991-1995 illərdə Dövlət Plan Komitəsi nəzdində olan Elmi-Tədqiqat İnstitutunda (sonradan İqtisadi İslahatlar Mərkəzi) şöbə müdiri vəzifəsində çalışıb.
1996-2005 illərdə Ali Diplomatiya Kollecində Hesablama mərkəzinni müdiri, İqtisadiyyat və hüquq fakültəsinin dekanı vəzifələrində çalışib.
2006-2014 illərdə Milli Aviasiya Akademiyasında “Dünya iqtisadiyyatı” kafedrasının dosenti, “İqtisadiyyat və hüquq” fakültəsinin dekanı vəzifələrində çalışıb.
2014-ci ildən UNEC-in 2014-cü ilin iyulundan “Distant, Qiyabi və Əlavə təhsil” mərkəzinin direktor müavinidir.
2014-2017 illərdə  “Nəzəri və praktiki iqtisadiyyat” kafedrasının, 2017 ilin sentyabrından isə RİM-nin “İqtisadiyyat” kafedrasının dosentidir.
70 məqalənin, 2 dərs vəsaitinin, 4 monoqrafiyanın müəllifidir.
“İqtisadiyyatın canlanması üçün yeni bazarlar: Azərbaycan” mövzusunda  Nobel mükafatı laureatı Finn E.Kidlendin rəhbərliyi altında  İspaniya Kral Akademiyasının layihəsində iştirak edib (2011 il).
Barselona Biznes və Sosial elmlər Məktəbinin xarici professorudur.
UNEC-in Dissertasiya Şurası nəzdində fəaliyyət göstərən Daimi Elmi Seminarın “Ümimi iqtisadiyyat” bölməsinin rəhbəri və AAK-a təqdim olunacaq sənədlərin ekspertizası üzrə komissiyanın üzvüdür.

к.э.н., доц. Акберов Ровшан Мамед оглы
В 1972 году окончил математический факультет Азербайджанского государственного педагогического института.
В 1974-1981 гг. младший научный сотрудник лаборатории макроэкономической оптимизации в Институте кибернетики Национальной академии наук Азербайджана.
В 1977 — 1981  году аспирантура кафедры экономической кибернетики Азербайджанского экономического университета им. Д.Буньядзаде (Азербайджанский государственный экономический университет).
В 1983 году защитил  кандидатскую диссертацию на тему «Эконометрическая модель развития непроизводственных сфер Союзных республик» по специальности 08.00.13 — «Экономико-математические методы» на специализированном научном совете Института кибернетики Азербайджана.
В 1981-1991 гг. начальник отдела в Учетном центре при Госплане.
В 1991-1995 гг. заведующий отделом Научно-исследовательского института (позднее Центра экономических реформ) при Госплане.
В 1996-2005 гг. заведующий вычислительным центром в Высшем Дипломатическом колледже, декан факультета экономики и права.
С 2006 по 2014 год работал в Национальной академии авиации в качестве доцента кафедры «Мировая экономика», декана факультета «Экономика и право».
С 2014 года является заместителем директора Центра дистанционного обучения, подхода и дополнительного образования от UNEC в июле 2014 года.
В 2014-2017 годах кафедра «Теоретическая и практическая экономика».
С сентября 2017 года является доцентом кафедры «Экономика» РЭШ.
Автор 70 статей, 2 учебников, 4 монографий.
Участвовал в проекте Королевской академии Испании под руководством лауреата Нобелевской премии Финна Э. Кидланда «Новые рынки для возрождения экономики: Азербайджан» (2011 г.)
Профессор Барселонской школы бизнеса и социальных наук.
Руководитель секции «Экономическая экономика» постоянного научного семинара в рамках диссертационного совета UNEC и членов Комиссии по экспертизе документов, которые должны быть представлены в ВАК.*