i.e.n., dos. Quliyev Eldar Nadir26 noyabr 1948-ci ildə Gürcüstan Respublikası, Marneuli rayonu, Candar kəndində müəllim ailəsində anadan olub.
Gürcüstan Respublikası, Marneuli şəhərinin 1 saylı rus məktəbini bitirmişdir.
1967-ci ildə D.Bünyadzadə adına Azərbaycan Xalq Təsərrüfatı İnstitutuna (indiki Azərbaycan Dövlət iqtisad Universiteti) qəbul olmuş və 1971-ci ildə fərqlənmə diplomu ilə bitirmişdir.
Aspiranturanı bitirdikdən sonra 1989-cu ildə N.A.Voznosenski adına Leninqrad Maliyyə-İqtisad İnstitutunda 080006 şrifli ixtisas üzrə namizədlik dissertasiyasını müdafiə etmişdir. İqtisad elmləri namizədidir.
2017-ci ilə kimi UNEC-in “Marketinq” kafedrasının dosenti olub. 2017-ci ilin sentyabrından UNEC-in Rus İqtisad Məktəbinin “İqtisadiyyat” kafedrasının dosentidir.
100-ə kimi elmi məqalənin, tədris proqramının, metodik vəsaitin və tədris vəsaitinin müəllifidir. 2023-cü ildə bir məqalə “Statistika xəbərləri” jurnalında dərc edilib, başqa biri isə nəşriyyatdadır.
*Hazırda UNEC-in “Marketnq” kafedrasının dosentidir.
Sertifikat- “Marketinq” fənni üzrə təlimdə müxəqqət nəticə əldə etdiyinə görə (UNEC rektoru prof. Ə. Muradovun imzası ilə).
Sertifikat- Gürcüstan Respublikasında keçirilən “Qloballaşan dünya iqtisadiyyatının çağırışları və biznes” IV Benəlzalq konfransında fəal iştirakına görə (prof. Georgi Qaqanidzenin imzası ilə).
Fəxri Fərman (UNEC Rus İqtisad Məktəbinin direktoru tərəfindən Ali iqtisadi təhsildə uzunmüddətli şərəfli əmək fəaliyyətinə görə).
Благодарность оргкомитета XII Евразийского экономического форума молодежи за подготовку участников форума на площадке Азербайджанской Республики за подписью ректора проф. А.Д. Мурадова.
Tədqiqat sahələri: marketinq, loqistika, iqtisadi təhlükəsizlik, ölkəmizin təhsil sistemi və onun problemləri …
Bakalavr pilləsində:  “Marketinq”, “Strateji marketinq”, “Logistika”
MM-də: “Marketinqin müasir problemləri”, “Marketinq menecment”, “Marketinq logistikası”
1 .“Bölüşdürücü logistika”(magistr hazırlığı) AzDİU, «İqtisad Universiteti» nəşriyyatı (dos. T.İ.İmanov)
2.“Beynəlxalq marketinq” (bakalavr)  AzDİU, «İqtisad Universiteti» nəşriyyatı (dos. L.A.Hacıyeva, i.f.d. X.S.Kərimli)

He was born on November 26, 1948 in the family of a teacher in the village of Jandar, Marneuli district, Republic of Georgia.
He left the Russian school No. 1 in the city of Marneuli, Republic of Georgia.
In 1967, he entered the Azerbaijan Institute of National Economy named after D. Bunyadzade (now Azerbaijan State University of Economics) and graduated with honors in 1971.
After graduating from postgraduate studies, in 1989, he defended his candidate’s thesis at the Leningrad Institute of Finance and Economics named after N.A. Voznosensky, major 080006. He is a candidate of economic sciences.
Until 2017, he was an associate professor of the “Marketing” department of UNEC. Since September 2017, he is an associate professor of the “Economics” department of the Russian School of Economics of UNEC.
He is the author of up to 100 scientific articles, educational programs, methodical materials and educational materials. In 2023, one article was published in the “Statistics News” journal, and the other one is in the publishing house.
He is married and has four children.
*Hazırda UNEC-in “Marketnq” kafedrasının dosentidir.
Awards:
Certificate – for achieving a satisfactory result in the “Marketing” training course (with the signature of UNEC Rector Prof. A. Muradov).
Certificate – for active participation in the IV Benalzalg conference “Challenges of the globalized world economy and business” held in the Republic of Georgia (with the signature of Prof. Georgi Gaganidze).
Honorary Order (for long-term honorable work in Higher economic education by the director of the UNEC Russian School of Economics).
Thanks to the organizing committee of the XII Eurasian Economic Forum of Youth for the preparation of the participants of the forum on the square of the Republic of Azerbaijan under the signature of the rector, prof. A.D. Muradov.
Research areas: marketing, logistics, economic security, education system of our country and its problems.
Subjects taught:
At the bachelor’s level: “Marketing”, “Strategic marketing”, “Logistics”In MM: “Modern problems of marketing”, “Marketing management”, “Marketing logistics”