guneshокi.f.d., dos. Nəsrullayeva Günəş Məzahir qızı
1994-1998. Bakı Əmtəəşünaslı Kommersiya İnistitutunun  Texnologiya fakültəsinin “Qida məhsullarının texnologiyası” istiqaməti üzrə “Çörək, makaron, unlu qənnadı və qida konsentratlarının texnologiyası” ixtisaslaşmasının bakalvr dərəcəsini fərqlənmə diplomu ilə bitirmişdir.
1998-2000. Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Texnologiya fakültəsinin “Qida məhsullarının texnologiyası” istiqamətinin “Çörək, makaron, unlu qənnadı və qida konsentratlarının texnologiyası” ixtisaslaşmasının  magistr  dərəcəsini fərqlənmə diplomu ilə bitirmişdir.
Elmi dərəcə:
2002 ci ildə “Qida məhsullarının texnologiaysı” kafedrasının dissertantı təyin olunmuş. 2012 ci ildə  08.00.05. “Xalq təsərrüfatının iqtisadiyyatı və idarə edilməsi (komplekslərin, sahələrin və müəs-sisələrin iqtisadiyyatı, təşkili və idarə edil-məsi)” ixtisası üzrə “Bazar iqtisadiyyati şəraitində çörəkbişirmə sənayesinin  rəqabət qabiliyyətinin yüksəldilməsi  problemləri” mövzusunda dissertasiya işini müdafiə edərək iqtisad üzrə fələsəfə doktoru elmi dərəcəsi almışdır.
İŞ TƏCRÜBƏSİ:
01.09.2000-ci ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Çörək məhsullarının texnologiyası və sahə avadanlıqları” kafedrasında baş laborant kimi fəaliyyətə başlamış,
2003-2012-ci illərdə saathesabı dərs aparmışdır.
2012-ci ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Qida məhsullarının texnologiyası” kafedrasında müəllim, 2013-cü ildən 2020-ci ilə kimi kafedranın baş müəllimi vəzifəsində çalışıb.
50 elmi əsərin müəllifidir: məqalə (xaricdə və respublikada jurnallarında), tezis (xaricdə və respublikada) və 6 dərs proqramı (maqistr və bakalavr pilləsi üçün), 1 dərslik, 3 dərs vəsaiti çap etdirmişdir. Eyni zamanda 2 dərslik, 3 dərs vəsaiti, 3 proqramda həmmüəllif kimi iştirak edərək çalışır.
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) differensial əmək haqqı sisteminin  2016/2017 -ci (38 yer) tədris illərinin  nəticələrinə görə ilk yüzlüyə daxildir.

д.ф.э., ст.преп. Насруллаева Гюнеш Мазахир гызы
1994-1998. Окончила с отличием ступень бакалавра специализации «Технология хлеба, макаронных, мучных изделий и пищевых концентратов» по  специальности «Технология пищевых продуктов» Бакинского коммерческо-товароведного института.
1998-2000. Окончила с отличием ступень магистратуры  специализации «Технология хлеба, макаронных, мучных изделий и пищевых концентратов» специальности «Технология пищевых продуктов» Азербайджанского государственного экономического университета.
Ученая степень:
В 2002 году была назначена диссертанткой кафедры «Технология пищевых продуктов». В 2012 году защитила диссертационную работу на тему «Проблемы повышения конкурентоспособности изготовления хлеба в условиях рыночной экономики» по специальности  08.00.05. «Экономика и управление народным хозяйством (экономика, организация и управление комплексами, сферами и предприятиями) и получила ученую степень доктора философии по экономике.
ОПЫТ РАБОТЫ:
С 01.09.2000 года приступила к трудовой деятельности в качестве старшего лаборанта кафедры «Технология хлебных изделий и отраслевое оборудование» Азербайджанского государственного экономического университета.
В 2003-2012 годах вела занятия почасовой оплате.
С 2012 года работает на должности преподавателя, а с 2013 года старшего преподавателя кафедры «Технология пищевых продуктов» Азербайджанского государственного экономического университета.
В настоящее время является доцентом кафедры «Инженерия и прикладные науки» UNEC.
Автор 50 научных трудов: статьи (в зарубежных и республиканских журналах), тезисы (за рубежом и в республике) и 6 учебных программ (для ступени бакалавра и магистратуры), 1 учебник, 3 учебных пособия.  В то же время как соавтор работает над 2 учебниками, 3 учебными пособиями, 3 программами.
По результатам 2016/2017 учебного года системы дифференциальной заработной платы Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) вошла в первую сотню (38 место).