İqtisadiyyat fakültəsində elmi seminar keçirilib
Aprelin 13-də UNEC-in İqtisadiyyat fakültəsində elmi seminar keçirilib. Seminar 2017-ci ilin Azərbaycan Respublikasında “İslam Həmrəyliyi ili” elan edilməsi ilə bağlı UNEC- in tədbirlər planına əsasən təşkil edilib.
Fakültə dekanı, dosent Asiman Quliyev 2017-ci ilin “İslam Həmrəyliyi İli” elan edilməsinin zamanın tələbinə cavab verən mühüm addım olduğunu qeyd edərək, islam mədəniyyətinin təbliği və təşviqi, ənənələrinin qorunması, islam dininin olduğu kimi dünya ictimaiyyətinə çatdırılması və islamafobiyanın qarşısının alınması baxımından bu ilin ölkəmiz və bütün islam dünyası üçün uğurlu olacağına diqqət çəkib.
Seminarda “Humanitar fənlər” kafedrasının baş müəllimi, fəls.ü.f.d. Leyla Nəzirzadə “İslam mədəniyyəti və sivilizasiyalararası münasibətlər” mövzusunda məruzə ilə çıxış edib. Məruzadə islam mədəniyyətinin və sivilizasiyasının formalaşması, onun bəşər tarixində yeri və bu mədəniyyətə Azərbaycan xalqının verdiyi töhfələr haqqında geniş məlumat verilib.
Seminar fakültənin dekan müavini, dosent M.Əliyevin, “Beynəlxəlq münasibətlər” kafedrasının müdiri, dosent. R.Qurbanovun, baş müəllim A.Seyidovanın və tələbələrin mövzu ilə bağlı suallarının cavablandırılması ilə davam edib. Sonda 2017-ci ili “İslam həmrəyliyi ili” elan etməsi haqqında videoçarx nümayiş etdirilib.

A Scientific Workshop held in the School of Economics
A scientific seminar was held in the faculty of Economics of UNEC on April 13. The workshop was arranged in connection with UNEC’s actions plan in connection of the declaration of 2017 the “Islamic Solidarity Year in the Republic of Azerbaijan in 2017.
Emphasizing the declaration of 2017 as the year of “Islamic Solidarity Year”, the Faculty Dean, Associate Professor Asiman Guliyev noted it to be a significant step that meet the requirements of the time and that it would be successful for our country and entire the Islamic world in terms of promotion of Islamic culture and traditions, delivering the Islam to the world community and prevention of islamophobia.
A senior teacher of the Department “Humanitarian Subjects”, PhD in Philosophy Leyla Nazirzade made a speech on “Islamic Culture and Intercivilizational Cooperation”. Expanded information about the formation of Islamic culture and civilization, its place in history and the contributions made to this culture by Azerbaijani people.
The seminar went on with the Deputy Dean, Associate Professor M.Aliyev’s, Head of the Department of “international Relations, Associate Professor R. Gurbanov’s, senior teacher A. Seyidova’s and students’ questions on the topic. A video about the Declaration of 2017 the “Islamic Solidarity Day” was demonstrated in the end.