5 dekabr 1975-ci ildə Lənkəranda dünyaya gəlmişdir.
1992-cil ildə Bakı şəhərində BDU-nun nəzdindəki 1 nömrəli Fizika, riyaziyyat və informatika təmayüllü liseyi bitirmiş, həmin il İstanbul Universitetinə daxil olmuşdur. 1993-cü ildə dil hazırlığı üzrə Ankara Universiteti TÖMER, 1998-ci ildə İstanbul Universitetinin Siyasi Elmlər Fakultəsinin Menecment ixtisası üzrə bakalavr, 2001-ci ildə Mərmərə Universitetinin Sosial Elmlər İnstitutunun İqtisadi Siyasət ixtisası üzrə magistratura təhsili almışdır.
2007-ci ildə Səlcuq Universitetinin Sosial Elmlər İnstitutunun İqtisadiyyat ixtisası üzrə doktorantura pilləsini tamamlayaraq iqtisad elmləri üzrə fəlsəfə doktoru (PhD) alimlik dərəcəsini almışdır. Doktorantura sonrası (PostDoc) fəaliyyətini 2013-cü ildə Avropa Komissiyası Erasmus Mundus Alrakis II proqramı ilə Polşada-Varşava Universitetində (SGGW), 2014-2015-ci tədris ilində isə ABŞ Dövlət Departamentinin Fulbrayt (Fulbright) programı ilə Amerikada- Arizona Dövlət Univseristetində (ASU) tədqiqatçı kimi davam etdirmişdir. 2016-2017-ci tədris ilinin payız semestrində Avropa Şurasının Erasmus+ KA 107 proqramı çərçivəsində Almaniyanın Koblenz Universitetində 1 semestr boyunca dərs demişdir.
Əmək fəaliyyətinə özəl sektorda icraçı direktor olaraq başlamış, 2004-cü ildən isə təhsil sektorunda fəaliyyətini davam etdirmişdir. Bu illər ərzində Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universitetində, Qafqaz Universitetində, Xəzər Universitetində və Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) müxtəlif vəzifələrdə çalışmışdır.
2017-ci ilin mayından 2022-ci ilin sentyabrına kimi Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Beynəlxalq iqtisadiyyat (ingilisdilli)” kafedrasının müdiri vəzifəsində çalışıb.
Hazırda Bakı Ali Neft Məktəbinin “Biznesin idarə edilməsi” kafedrasının müdiridir.
03.06.2019-cu il tarixindən Bilik iqtisadiyyatı UNEC tədqiqat mərkəzinə ictimai əsaslarla rəhbər təyin edilib.
UNEC-in iqtisadi platforması “ISE Economic Talks”da müzakirə: “Kriptovalyutalar: qlobal çağırış və Azərbaycan” (01.03.2018)

Ismayilov Altay Huseyn
He completed at the Physics, Mathematics and Informatics-biased lyceum performed under BSU in Baku in 1992 and entered the Istanbul University of Turkey the same year. He received the language training in TOMER on Ankara University in 1993, Undergraduate Degree in Management from the Faculty of Political Sciences of Istanbul University in 1998 and Master’s Degree in Economic Policy from the Institute of Social Sciences of Marmara University in 2001.
Completing the doctoral study in Economics of the Institute of Social Studies of Seljuk University, he received the title of PhD in Economics in 2007. He received Post-doctorate level of the European Commission Erasmus Mundus Alrakis II Program at the University of Warsaw in Poland (SGGW) and as research follow of the Fulbright Program of US State Department at the State University of Arizona, US within 2014/2015. He worked at Koblenz University of Germany as a lecturer  in frame of European Commission Erasmus + KA107 teaching staff mobility program in fall semester of 2016/2017.
He served as an Executive Director in private sector for a while. Since 2004, he started to perform in education area. He has served in various positions at  Azerbaijan University of Architecture and Construction, Qafqaz University, Khazar Unversity and Azerbaijan State University of Economics during these years.
Since May 2017, he is a Head of the Department of “International Economics” (in english) at Azerbaijan State University of Economics.