Aprelin 15-də Gəncə şəhərindəki “İstək” liseyinin yuxarı sinif şagirdləri Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) olublar. Şagirdlər üçün təşkil edilən infoturda UNEC barədə informasiya çatdırılıb.
UNEC-in Marketinq və Kommunikasiya Departamentinin marketinq mütəxəssisi Ramil Cabbarov universitetin innovativ yeniliklər, elektron universitet layihəsi haqqında danışıb. Radio UNEC və Yaradıcılıq Mərkəzi şagirdlərin xüsusilə diqqətini cəlb edib.
İnfoturun əsas məqsədi gələcəyin tələbələrinə universitetdə tədris prosesi və ixtisaslar haqqında yaxından tanış etmək, beynəlxalq mübadilə proqramları, təqaüd imkanları, təcrübənin təşkili və digər məqamları çatdırmaqdır.
UNEC ilə tanış olan şagirdlər yaxın gələcəkdə universitetə tələbə kimi qayıtmağı arzuladıqlarını bildiriblər.

The upper-class schoolchildren of the lyceum “Istek” (Desire) situated in Ganja have visited Azerbaijan State University of Economics (UNEC) on April 15. Pupils have been provided with the information about UNEC during the info tour organized for them.
The marketer of the UNEC Marketing and Communication Department Ramil Jabbarov has spoken about the innovations and the project of e-University. Radio UNEC and the Creativity Center have been of special interest by the students.
The main aim of the info tour is to make the future’s students acquainted with the teaching process and majors, international exchange programs, scholarship opportunities, organization of internship and other points.
Getting familiar with UNEC, pupils expressed their desire of coming here back as the students in the future.