Aprelin 15-də Gəncə şəhərindəki “İstək” liseyinin yuxarı sinif şagirdləri Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) olublar. Şagirdlər üçün təşkil edilən infoturda UNEC barədə informasiya çatdırılıb.
UNEC-in Marketinq və Kommunikasiya Departamentinin marketinq mütəxəssisi Ramil Cabbarov universitetin innovativ yeniliklər, elektron universitet layihəsi haqqında danışıb. Radio UNEC və Yaradıcılıq Mərkəzi şagirdlərin xüsusilə diqqətini cəlb edib.
İnfoturun əsas məqsədi gələcəyin tələbələrinə universitetdə tədris prosesi və ixtisaslar haqqında yaxından tanış etmək, beynəlxalq mübadilə proqramları, təqaüd imkanları, təcrübənin təşkili və digər məqamları çatdırmaqdır.
UNEC ilə tanış olan şagirdlər yaxın gələcəkdə universitetə tələbə kimi qayıtmağı arzuladıqlarını bildiriblər.

15 апреля учащиеся старших классов лицея “İstək” города Гянджи побывали в Азербайджанском государственном экономическом университете (UNEC). На организованном для учащихся инфотуре была представлена информация об UNEC.
Специалист по маркетингу Департамента маркетинга и коммуникации UNEC Рамиль Джаббаров рассказал учащимся об инновационных новшествах, электронном проекте университета. Особое внимание учащихся привлекли Радио UNEC и Творческий центр.
Основной целью инфотура является близкое ознакомление будущих студентов с учебным процессом и специальностями университета, информирование их о международных программах обмена, стипендиальных возможностях, организации практики и других моментах.
Учащиеся ознакомились с UNEC и выразили желание вновь посетить университет в ближайшем будущем, но уже в качестве студентов