İTV-də ali təhsil sistemində gənc kadr siyasətinin UNEC təcrübəsi müzakirə ediləcək
İctimai Televiziyanın “Açıq dərs” verilişinin növbəti mövzusu “Ali təhsil sistemində gənc kadr siyasətinin UNEC təcrübəsi” olacaq.
Aprelin 5-də, saat 19:15-də efirə gedəcək verilişin qonaqları UNEC rektorunun müşaviri Elşən Bağırzadə, Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin direktoru Anar Rzayev, “İqtisadiyyat və işlətmə kafedrasının müdiri Fariz Əhmədov və gənc müəllim Təhmasib Əlizadə olacaq.
Tanınmış jurnalist Orxan Cabbarlının təqdimatında efirə çıxacaq verilişdə UNEC-in gənc müəllimləri, Böyük Britaniyanın Queens Universitetinin məzunu Aqil Əzizov, Kanadanın Alberta Universitetinin məzunu Fariz Quliyev, Avstraliya Milli Universitetinin məzunu Nicat Hacıxanov, Böyük Britaniyanın Newcastle Universitetinin məzunu Əhliman Abbasov, Cavid Axundov, Günay Bayramova və digərləri mövzu ilə bağlı fikirlərini bildirəcəklər.

В İTV будет обсуждаться вопрос опыта UNEC политики молодых кадров в системе высшего образования
Очередной темой передачи «Открытый урок» Общественного телевидения будет «Опыт UNEC политики молодых кадров в системе высшего образования».
Гостями передачи, которая выйдет в эфир 5 апреля в 19:15, будут советник ректора UNEC Эльшан Багирзаде, директор Международной школы экономики Анар Рзаев, заведующий кафедрой «Экономика и управление» Фариз Ахмедов и молодой преподаватель Тахмасиб Ализаде.
На передаче, которая выйдет в эфир в представлении известного журналиста Орхана Джаббарлы, выскажут свои мнения молодые преподаватели UNEC, выпускник университета Queens Великобритании Агиль Азизов, выпускник канадского университета Альберта Фариз Гулиев, выпускник австралийского национального университета Ниджат Гаджиханов, выпускник Ньюкаслского университета Великобритании Ахлиман Аббасов, Джавид Ахундов, Гюнай Байрамова и другие.