Laoslu məzun 40 ildən sonra UNEC-də olub
Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin və Azərbaycan Respublikasının Vyetnam Sosialist Respublikasındakı Səfirliyinin birgə təşkilatçılığı ilə ölkəmizdə səfərdə olan, Azərbaycanda təhsil almış Vyetnam-Azərbaycan və Laos-Azərbaycan Dostluq assosiasiyalarının üzvləri də Khenethong Sisouvongla birlikdə UNEC-ə səfər ediblər.
Hazırda Laos-Azərbaycan Dostluq assosiasiyasının vitse-prezidenti olan Khenethong Sisouvong 1980-1984-cü illərdə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində “Xalq təsərrüfatının idarəolunması” ixtisası üzrə təhsil alıb. Məzun olduqdan sonra vətəninə qayıdan K.Sisouvong Laos Sosialist Respublikasının planlaşdırma və innovasiyalar nazirinin müavini vəzifəsinə kimi yüksəlmişdir.
O, təəssüratlarını bölüşərək bildirib: “Azərbaycana gəlmək və doğma UNEC-i yenidən görmək imkanı məni çox sevindirdi və duyğulandırdı. Bura mənə çox dogmadır, çünki ən gözəl çağlarımı, tələbəlik dövrümü burada keçirmişəm, çoxlu dostlar qazanmışam. Mənə dərs demiş müəllimlərimi də hər zaman böyük sevgi ilə xatırlayıram”.

Выпускник UNEC из Лаоса посетил университет спустя 40 лет
Члены ассоциаций  дружбы Вьетнам-Азербайджан и Лаос-Азербайджан, находившиеся с визитом в нашей стране при совместной организационной поддержке Государственного комитета по работе с диаспорой и Посольства Азербайджанской Республики в Социалистической Республике Вьетнам и получившие образование в Азербайджане, также посетили UNEC вместе с Кенетхонгом Сисовонгом.
В настоящее время Кенетхонг Сисовонг, являющийся вице-президентом Ассоциации дружбы Лаос-Азербайджан, в 1980-1984 годах учился в Азербайджанском государственном экономическом университете по специальности «Управление народным хозяйством». Вернувшись на родину после окончания учебы, К. Сисовонг получил должность заместителя министра планирования и инноваций Лаосской Социалистической Республики.
Он поделился впечатлениями: «Я был очень рад и тронут возможностью приехать в Азербайджан и снова увидеть родной UNEC. Это для меня очень  родное место, потому что здесь я провел свои лучшие годы, студенческий период, у меня появилось много друзей. Я всегда с большой любовью вспоминаю своих преподавателей, которые мне преподавали».