Laoslu məzun 40 ildən sonra UNEC-də olub
Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin və Azərbaycan Respublikasının Vyetnam Sosialist Respublikasındakı Səfirliyinin birgə təşkilatçılığı ilə ölkəmizdə səfərdə olan, Azərbaycanda təhsil almış Vyetnam-Azərbaycan və Laos-Azərbaycan Dostluq assosiasiyalarının üzvləri də Khenethong Sisouvongla birlikdə UNEC-ə səfər ediblər.
Hazırda Laos-Azərbaycan Dostluq assosiasiyasının vitse-prezidenti olan Khenethong Sisouvong 1980-1984-cü illərdə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində “Xalq təsərrüfatının idarəolunması” ixtisası üzrə təhsil alıb. Məzun olduqdan sonra vətəninə qayıdan K.Sisouvong Laos Sosialist Respublikasının planlaşdırma və innovasiyalar nazirinin müavini vəzifəsinə kimi yüksəlmişdir.
O, təəssüratlarını bölüşərək bildirib: “Azərbaycana gəlmək və doğma UNEC-i yenidən görmək imkanı məni çox sevindirdi və duyğulandırdı. Bura mənə çox dogmadır, çünki ən gözəl çağlarımı, tələbəlik dövrümü burada keçirmişəm, çoxlu dostlar qazanmışam. Mənə dərs demiş müəllimlərimi də hər zaman böyük sevgi ilə xatırlayıram”.

14 MAY 2024 | VIEWS:
Khenethong Sisouvong, a graduate of UNEC from Laos, visited the university where he graduated after 40 years.
The members of the Vietnam-Azerbaijan and Lao-Azerbaijan Friendship Associations, who were on a visit to our country under the joint organization of the State Committee for Diaspora Affairs and the Embassy of the Republic of Azerbaijan in the Socialist Republic of Vietnam, who studied in Azerbaijan, also visited UNEC together with Khenethong Sisouvong.
Khenethong Sisouvong, who is currently the vice-president of the Laos-Azerbaijan Friendship Association, studied at the Azerbaijan State University of Economics in 1980-1984, majoring in “Management of the National Economy”. Returning to his homeland after graduation, K. Sisouvong was promoted to the position of deputy minister of planning and innovation of the Lao Socialist Republic.
He shared his impressions and said: “I was very happy and moved by the opportunity to come to Azerbaijan and see my native UNEC again. This place is beloved for me, because I have spent my best years, my student period here, I made many friends. I always remember my teachers who taught me with great love.”