Macarıstan universitetinin nümayəndə heyəti UNEC-də
Macarıstanın Dunaujvaros Universitetinin (University of Dunaujvaros) nümayəndə heyəti “Erasmus+” mübadilə proqramı çərçivəsində Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) səfərdə olublar.
Dunaujvaros  Universitetinin nümayəndə heyəti başda Beynəlxalq əlaqələr departamentinin rəhbəri xanım Katalin Gyöngyössy və rektor ofisinin rəhbəri xanım Zsuzsanna Fábiánné Fülöp, həmçinin prorektorun köməkçisi Mariann Kajtár-Szépes, Beynəlxalq əlaqələr üzrə koordinatorlar Edina Szilárdi, Dániel Árpád Kiss və Tiger Szabolcs ilə UNEC-in Beynəxalq əlaqələr departamentində görüşü zamanı mövcud və gələcək əməkdaşlıq üzrə danışıqlar aparılıb, birgə layihə və proqramların işlənib hazırlanması müzakirə olunub. UNEC-in infrastruktur və tədris prosesinin təşkili ilə tanış olan qonaqlar  məmnun qaldıqlarını bildirdilər və birgə əməkdaşlıq üçün bir çox inkişaf perspektivlərinin olmasını qeyd etdilər.
Üç gün davam edən səfər çərçivəsində qonaqlar UNEC-in “Məzun gecəsi”ndə də iştirak ediblər. Dunaujvaros Universitetin əməkdaşları tədbirin yüksək səviyyədə təşkil edildiyini və konsepsiyanı çox bəyəndiklərini bildiriblər.
Qeyd: “Erasmus+” proqramı çərçivəsində UNEC-in Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin direktoru Anar Rzayev may ayında Dunaujvaros Universitetində tələbələrə “Geoiqtisadiyyat” mövzusunda mühazirələr oxuyub. Həmçinin, aprel ayında Macar professorları Annamariya Sizer (Annamaria Csiszer) və Corc Aqoston (György Ágoston) SABAH tələbələrinə “Əmək bazarı” fənnini tədris ediblər.

The Delegation of the Hungarian University at UNEC
The delegation of the University of Dunaujvaros, Hungary has visited Azerbaijan State University of Economics (UNEC) within the “Erasmus+” Exchange Program.
Negotiations on existing and future cooperation were conducted and the discussions on development of joint projects and programs were made with the delegation headed by the International Relations Department of the University of Dunaujvaros Ms Katalin Gyöngyössy and Head of Rector’s Office Ms Zsuzsanna Fábiánné Fülöp, as well as Vice-rector’s Assistant Mariann Kajtár-Szépes, coordinators on International Relations Edina Szilárdi Dániel Árpád Kiss and Tiger Szabolcs during the meeting at the International Relations Department of UNEC. The guests expressed satisfaction of getting acquainted with UNEC’s infrastructure and the organization of teaching process and pointed the existence of development prospects for joint cooperation.
The guests attended UNEC’s “Graduation Day” within the three-day visit. The employees of the University of Dunaujvaros said that they liked the organization and the concept of the event.
Note: The Director of UNEC’s International School of Economics Anar Rzayev had lectured to the students of the University of Dunaujvaros on Geo-economics in May.In addition, the Hungarian Professors Annamaria Csiszer and György Ágoston conducted classes in “Labor Market” to SABAH students in April.