Maliyyə və mühasibat fakültəsinin tələbələri ilə görüş keçirilib
Sentyabrın 23-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Maliyyə və mühasibat fakültəsinin birinci kurs tələbələri ilə görüş keçirilib.
Görüşdə birinci kursları tələbə adı qazanması münasibətilə təbrik edən fakültə dekanı Gəray Musayev onlara UNEC-də tətbiq edilən yeniliklərdən danışıb. Bildirib ki, məhz bunun nəticəsidir ki, bu il fakültəmizə qəbul olan 503 tələbənin 85 nəfəri 600-dən yüksək bal toplayıb. Keçən illə müqayisədə fakültəyə keçid balı 50 bal yüksəlib. Elektron universitet modeli barədə danışan G.Musayev tələbələrə tədrisin tamamilə elektronlaşdırıldığını bildirib: “Tələbələrin dərsə davamiyyəti, seminar balları, dərslərin adı və digər qeydlər elektron şəkildə aparılır”.
Tədris planlarının yenilənməsi, gənc müəllimlərin işə cəlb olunmasını xüsusi vurğulayan fakültə dekanı xarici dil seçiminin tələbələrin öz istəyi ilə aparıldığını da diqqətə çatdırıb. G.Musayev tələbələrin sosial həyatda daha aktv fəaliyyət göstərməsi üçün onları tələbə təşkilatları ilə tanış edib.

Состоялась встреча со студентами факультета Финансов и бухгалтерии
23 сентября состоялась встреча со студентами первого курса факультета Финансов и бухгалтерии Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC).
На встрече декан факультета Герай Мусаев поздравив студентов первого курса с завоеванием имени студента, рассказал им о применяемых в UNEC новшествах. Он отметил, что  результатом этого является  поступление в этом году на факультет 503 студентов, из которых 85 набрали свыше 600 баллов. По сравнению с прошлым годом проходной балл на факультет поднялся на 50 баллов. Г.Мусаев рассказал студентам об Электронной модели университета и отметил о полной электронизации обучения: «Посещаемость студентов, семинарские баллы, темы уроков и другие заметки ведутся в электронной форме».
Особо подчеркнув вопрос об обновлении учебного плана, привлечения на работу молодых преподавателей, декан факультета довел до внимания слушателей о выборе иностранного языка по желанию студентов. Для проявления студентами более активной деятельности в социальной жизни, Г.Мусаев познакомил студентов со студенческими организациями.