Maliyyə və mühasibat fakültəsinin tələbələri ilə görüş keçirilib
Sentyabrın 23-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Maliyyə və mühasibat fakültəsinin birinci kurs tələbələri ilə görüş keçirilib.
Görüşdə birinci kursları tələbə adı qazanması münasibətilə təbrik edən fakültə dekanı Gəray Musayev onlara UNEC-də tətbiq edilən yeniliklərdən danışıb. Bildirib ki, məhz bunun nəticəsidir ki, bu il fakültəmizə qəbul olan 503 tələbənin 85 nəfəri 600-dən yüksək bal toplayıb. Keçən illə müqayisədə fakültəyə keçid balı 50 bal yüksəlib. Elektron universitet modeli barədə danışan G.Musayev tələbələrə tədrisin tamamilə elektronlaşdırıldığını bildirib: “Tələbələrin dərsə davamiyyəti, seminar balları, dərslərin adı və digər qeydlər elektron şəkildə aparılır”.
Tədris planlarının yenilənməsi, gənc müəllimlərin işə cəlb olunmasını xüsusi vurğulayan fakültə dekanı xarici dil seçiminin tələbələrin öz istəyi ilə aparıldığını da diqqətə çatdırıb. G.Musayev tələbələrin sosial həyatda daha aktv fəaliyyət göstərməsi üçün onları tələbə təşkilatları ilə tanış edib.

Meeting with the Students of the School of Finance and Accounting
A meeting with the first- year undergraduate students of the School of Finance and Accounting of Azerbaijan State University of Economics (UNEC) was held on September 23.
Congratulating the freshmen with the occasion the Faculty Dean Geray Musayev informed them about the innovations implemented at UNEC. He stressed as a result of this 85 of the enrolled 503 students to our faculty this year are those who got more than 600 points. The admission score of the faculty grew 50 points in compare with the last year. Speaking about the Electronic University Model G.Musayev noted that the teaching has absolutely been digitalized. Students’ attendance, seminar scores and other notes are made in an electronic way.
Emphasizing the updating of curricula and involvement of young teachers to university the Dean drew to attention the matter concerning the choice of foreign language; it depends on the student. G.Musayev made the students familiar with the student organizations for their active performance in the university’s social life.