MBA Departamenti ACCA ilə əməkdaşlığa başlayır
ACCA (The Association of Chartered Certified Accountants) Diplomlu və Sertifikatlaşdırılmış Mühasiblər Assosiyasıyasının nümayəndəsi Elena Naumenko Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) olub. MBA Departamentində görüş zamanı MBA Proqramı üzrə keçirilən fənlərin ACCA tərəfindən akkreditasiyası əsas müzakirə mövzusu olub. Əldə olunan razılığa əsasən, ilkin mərhələdə MBA Proqramı üzrə tədris edilən fənlərin silabusları dəyərləndiriləcək. Tədris planlarının uyğunluğu müsbət qiymətləndirildiyi halda, MBA Departamentinin magistrantları ACCA-in F1-F2-F3-F4 mərhələlərini imtahansız adlayaraq, növbəti ACCA mərhələlərini davam edə biləcəklər. Qeyd edək ki, ACCA 9 mərhələdən (F1- F9) ibarətdir.
Qeyd: ACCA dünyada nüfuzlu təşkilatlardan biri olmaqla 170 ölkə tərəfindən tanınır və 500 mindən artıq üzv və tələbələri var.

Департамент MBA начал сотрудничать с ACCA
Представитель Ассоциации дипломированных и сертифицированных бухгалтеров ACCA (The Association of Chartered Certified Accountants) Елена Науменко посетила Азербайджанский государственный экономический университет (UNEC). Во время встречи в Департаменте MBA основной темой обсуждения была аккредитация ACCA  для программ MBA.  На основе соглашения на первичном этапе будет оценены силабусы предметов, обучаемых по программе MBA. При положительной оценке учебных планов, магистранты Департамента  MBA минуя без экзаменов F1-F2-F3-F4 этапы  ACCA, смогут продолжить очередные этапы ACCA.  Отметим, что  ACCA состоит из 9 этапов (F1- F9).
Примечание: ACCA, являясь одной из престижных организаций в мире, признан 170 странами мира, и имеет более 500 членов и студентов.