MBA Departamenti ACCA ilə əməkdaşlığa başlayır
ACCA (The Association of Chartered Certified Accountants) Diplomlu və Sertifikatlaşdırılmış Mühasiblər Assosiyasıyasının nümayəndəsi Elena Naumenko Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) olub. MBA Departamentində görüş zamanı MBA Proqramı üzrə keçirilən fənlərin ACCA tərəfindən akkreditasiyası əsas müzakirə mövzusu olub. Əldə olunan razılığa əsasən, ilkin mərhələdə MBA Proqramı üzrə tədris edilən fənlərin silabusları dəyərləndiriləcək. Tədris planlarının uyğunluğu müsbət qiymətləndirildiyi halda, MBA Departamentinin magistrantları ACCA-in F1-F2-F3-F4 mərhələlərini imtahansız adlayaraq, növbəti ACCA mərhələlərini davam edə biləcəklər. Qeyd edək ki, ACCA 9 mərhələdən (F1- F9) ibarətdir.
Qeyd: ACCA dünyada nüfuzlu təşkilatlardan biri olmaqla 170 ölkə tərəfindən tanınır və 500 mindən artıq üzv və tələbələri var.

The MBA Department starts to cooperate with ACCA
The representative of the ACCA- Association of Chartered Certified Accountants Elena Naumenko visited Azerbaijan State University of Economics (UNEC). During the meeting at MBA Department the accreditation of the disciplines conducted in MBA Program by ACCA was the main issue discussed. Initially, the syllabuses of the disciplines taught in MBA Program will be assessed in accordance with the agreement achieved. In case of positive evaluation of the compatibility of curricula, graduate students of the MBA Department will pass F-1-F-2-F-3-F-4 stages of ACCA qualifying without passing exams and proceed to the next stages of ACCA. It should be noted ACCA consists of 9 (F-1-F-9) sages.
Note: Being one of the prestigious organizations in the world ACCA is recognized by 170 countries and has got more than 500 thousand members and students.