Montpellier Universitetində təhsil alacaq UNEC-in ilk tələbələri bəlli olub
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) ilə Fransanın nüfuzlu Montpellier Universitetinin ikili diplom proqramını qazanan ilk tələbələrinin adı bəlli olub. UNEC-də I və II kurs təhsillərini uğurla başa vuran beş tələbəsi – Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin Maliyyə ixtisasında təhsil alan Jeyla Balayeva, Sabir İbrahimov, Ülvi Dəmirli, Əlisafa Əlizadə və Sabah Qruplarının İqtisadiyyat ixtisasında təhsil alan Elşən Tağızadə Montpellier Universitetindən rəsmi dəvət alıb. UNEC-lə Montpellier Universiteti arasında əldə edilən razılaşmaya görə, tələbələr III kurs təhsillərini Fransada alacaqlar. Kursun sonunda tələb olunan kreditləri qazandıqdan sonra 4-cü kursdan təhsillərini UNEC-də davam etdirəcəklər.
Montpellier Universitetinə dəvət məktubu alan tələbələr UNEC-in Fransada ilk elçiləri və təmsilçiləri olaraq Montpellier Universitetinin diplomunu alacaqlar. Fransada təhsil aldığı müddət ərzində onlar Montpellier Universitetinin digər tələbələri ilə eyni statusa malik olmaqla yanaşı, tələbə kartına və bütün hüquqlara sahib olacaqlar.
Qeyd: Aprelin 6-da Fransada UNEC ilə Montpellier Universiteti arasında ikili diplom razılaşması imzalanıb. Razılaşmaya əsasən, hər iki universitetin tələbələri “İqtisadiyyat”, “Dünya İqtisadiyyatı”, “Maliyyə”, “Mühasibat” və “Biznesin təşkili və idarə edilməsi” ixtisasları üzrə UNEC və Montpellier Universitetinin diplomlarını əldə edəcəklər.

UNEC’s first students to study at the University of Montpellier
First students gained the dual diploma program between Azerbaijan State University of Economics (UNEC) and the prestigious University of Montpellier of France have been apparent. 5 students of UNEC successfully completed I and II year of their education- undergraduate students of International School of Economics majoring in Finance Jeyla Balayeva, Sabir Ibrahimov, Ulvi Damirli, Alisafa Alizade and SABAH Groups student majoring in Economics Elshan Taghizade have received an official invitation from the University of Montpellier. Students will get the III course of their education in France in accordance with the agreement gained between UNEC and the University of Montpellier. They will continue their education at UNEC from the 4 course after they gain the required credits.
Students invited to the University of Montpellier will receive the diploma of the University of Montpellier as the first messengers and representatives of UNEC in France. Along with possessing equal status with other students of the University of Montpellier our students will have the student’s card and other rights during the period of study.
Note: Agreement on dual diploma with the University of Montpellier was signed on April 6 in France. According to the agreement students of both universities will get UNEC’s and the University of Montpellier’s diplomas in “Economics”, “World economy”, “Finance”, “Accounting” and “Organization and Administration of Business”.