Montpellier Universitetində təhsil alacaq UNEC-in ilk tələbələri bəlli olub
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) ilə Fransanın nüfuzlu Montpellier Universitetinin ikili diplom proqramını qazanan ilk tələbələrinin adı bəlli olub. UNEC-də I və II kurs təhsillərini uğurla başa vuran beş tələbəsi – Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin Maliyyə ixtisasında təhsil alan Jeyla Balayeva, Sabir İbrahimov, Ülvi Dəmirli, Əlisafa Əlizadə və Sabah Qruplarının İqtisadiyyat ixtisasında təhsil alan Elşən Tağızadə Montpellier Universitetindən rəsmi dəvət alıb. UNEC-lə Montpellier Universiteti arasında əldə edilən razılaşmaya görə, tələbələr III kurs təhsillərini Fransada alacaqlar. Kursun sonunda tələb olunan kreditləri qazandıqdan sonra 4-cü kursdan təhsillərini UNEC-də davam etdirəcəklər.
Montpellier Universitetinə dəvət məktubu alan tələbələr UNEC-in Fransada ilk elçiləri və təmsilçiləri olaraq Montpellier Universitetinin diplomunu alacaqlar. Fransada təhsil aldığı müddət ərzində onlar Montpellier Universitetinin digər tələbələri ilə eyni statusa malik olmaqla yanaşı, tələbə kartına və bütün hüquqlara sahib olacaqlar.
Qeyd: Aprelin 6-da Fransada UNEC ilə Montpellier Universiteti arasında ikili diplom razılaşması imzalanıb. Razılaşmaya əsasən, hər iki universitetin tələbələri “İqtisadiyyat”, “Dünya İqtisadiyyatı”, “Maliyyə”, “Mühasibat” və “Biznesin təşkili və idarə edilməsi” ixtisasları üzrə UNEC və Montpellier Universitetinin diplomlarını əldə edəcəklər.

Определились первые студенты UNEC, получившие право на обучение в университете Монпелье
Стали известны имена первых студентов, получивших программу двойного диплома Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) и авторитетного университета Франции Монпелье. Пять студентов UNEC, успешно завершивших обучение на I и II курсах – Лейла Балаева, обучающаяся в Международной школе экономики по специальности Финансы, Сабир Ибрагимов, Ульви Демирли, Алисафа Ализаде и Эльшан Тагизаде, обучающиеся в группах САБАХ по специальности Экономика, получили официальное приглашение университета Монпелье. Согласно подписанному между UNEC и университетом Монпелье соглашению на III курсе студенты получат образование во Франции. После получения в конце курса обучения требуемых кредитов с 4 курса продолжат обучение в UNEC.
Студенты, получившие приглашение в университет Монпелье, являясь первыми посланниками и представителями UNEC во Франции, получат диплом университета Монпелье. В период обучения во Франции как и другие студенты университета Монпелье получат одинаковый статус, студенческую карту и пользоваться всеми правами.
Примечание:  6 апреля во Франции между UNEC и университетом Монпелье было подписано соглашение о двойном дипломе. В соответствии с соглашением студенты обоих университетов получат дипломы UNEC и университета Монпелье по специальностям «Экономика», «Мировая экономика», «Финансы», «Бухгалтерия» и «Организация и управление бизнесом».