Nüfuzlu elmi nəşrlərdə əsərləri çap edilən UNEC əməkdaşlarının mükafatlandırılması qaydalarına dəyişikliklər edildi
18 SENTYABR 2018 | VIEWS:
717
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Elmi Şurasının iclası zamanı 2018-2019-cu tədris ili üçün “Nufuzlu elmi nəşrlərdə əsərləri çap edilən UNEC əməkdaşlarının mükafatlandırılması haqqında qaydalar”a dəyişikliklər təsdiq edilmişdir.
Yeni dəyişikliklərə əsasən çap edilən əsərlərdə müəlliflərin iş yerlərini göstərmələri ilə bağlı müəyyən edilmiş qaydalar dəqiqləşdirilmişdir. Dəyişikliklərə əsasən “Scopus” platformasında yerləşən elmi məruzələrə görə birdəfəlik mükafat nəzərədə tutulmuş və jurnalların kateqoriyalaşdırılmasında “Web of Science” və “Scopus” platformalarının müəyyən etdiyi “Q1,Q2,Q3,Q4” təsnifatı tətbiq edilmişdir.

Changes have been made to the rules of remuneration of UNEC staff published their works in the reputable scientific publications
18 SEPTEMBER 2018 | VIEWS:
At the meeting of the Scientific Council of the Azerbaijan State University of Economics (UNEC) the changes had been made to the “Rules on Rewarding UNEC staff published their works in authoritative scientific publications” for the 2018-2019-th academic year approved.
Based on the new changes, in the research works published under the new amendment, the authors were set out the guidelines for indicating their place of work. Based on the changes, the one-time award is envisaged for the scientific reports placed on the “Scopus” platform, and “Q1, Q2, Q3, Q4”  classification defined by “Web of Science” and “Scopus” platforms has been applied in the categorization of magazines.