Peşəkar menecerlər UNEC tələbələri ilə görüşüb
Oktyabrın 14-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Biznes və menecment fakültəsində idarəetmə sistemi ilə bağlı görüş keçirilib.
Görüşdə Fövqəladə Hallar Nazirliyinin tikinti təşkilatları ilə əlaqələndirmə və lisenziyaların verilməsinin təşkili şöbəsinin müdiri Fuad Sadıqov, Standartlaşdırma, Metrologiya və Patent üzrə Dövlət Komitəsi yanında texniki tənzimlənmə üzrə Dövlət Nəzarət xidmətinin rəisi Əbülfət İmanov iştirak ediblər. Fakültə dekanı, dosent Mirağa Əhmədov müasir əmək bazarında peşəkar menecerlərə tələbin artmasından danışıb. Bildirib ki, UNEC məzunları bu bazarda özünəməxsus yer tutur.
Menecment kafedrasının müdiri, professor Kamil Şahbazov belə görüşlərin tələbələrin praktiki biliklərinin artırılmasına təkan verdiyini qeyd edib. Menecment sisteminin möhkəmləndirilməsində insan resurslarının hərəkətinin təşkili, təsərrüfat metodlarının tətbiqi, menecmentin beynəlxalq aspektləri, təşkilati münaqişələrin həlli yolları, divizional quruluşun tətbiqi xüsusiyyətlərinin müəyyənləşdirilməsindən söz açıb.
FHN-nin şöbə müdiri F.Sadıqov tələbələrə Azərbaycan tikinti şirkətlərinin yeni idarəetmə paradıqmasının forma və prinsiplərinin təkmilləşdirilməsi istiqamətlərindən danışıb.
SMPDK-nin xidmət rəisi Ə.İmanov menecmentin yeni keyfiyyət mərhələsinə yüksəlməsində motivasiyanın, təşkilatın inkişaf planlarının, idarəetmə qərarlarının hazırlanması və qəbulunun yeni üsul və metodlarını açıqlayıb.

Professional Managers met with UNEC Students
Meeting related with administration system was held at the School of Business and Management of Azerbaijan State University of Economics (UNEC) on October 14.
The Director of the Department of Coordination with Construction Companies and Issuing Licenses of the Ministry of Emergency Situations Fuad Sadigov and Chief of the State Control Service on Technical Regulation under the State Committee of Metrology, Standardization and Certification Abulfat Imanov attended the meeting. The School Dean, Assistant Professor Miragha Ahmadov spoke of the increasing demand for professional managers in the modern labor market. He said, UNEC alumni occupy a special place in this market.
Head of the Department Management, Professor Kamil Shahbazov noted that such meetings contribute to improving students’ skills. He stressed the determination of the characteristics of the human resources mobility in strengthening management system, application of business methods, international aspects of management, resolution of organizational conflicts and the application of divisional structure.
Head of the MES Department F.Sadigov spoke about the directions of improving forms and principles of new management paradigm of Azerbaijan’s construction companies.
The Chief of the SCSMP service A.Imanov revealed new techniques and methods of motivation, organization’s development plans, management and development of decisions.