Poznan İqtisadiyyat və Biznes Universitetində UNEC müəllimlərinin pedaqoji potensialı yüksək qiymətləndirilib
IMG_4145-001UNEC müəllimləri “Erasmus+” mübadilə proqramı çərçivəsində Polşanın Poznan İqtisadiyyat və Biznes Universitetində olublar.
UNEC-in SABAH qruplarının rəhbəri Aida Quliyeva Azərbaycanda makroiqtisadi indekatorların təhlili və onların əsasları barədə mühazirələr oxuyub. Birbaşa xarici investisiyaları Azərbaycan iqtisadiyyatı timsalında təhlil edib. “İqtisadiyyatın tənzimlənməsi” kafedrasının müəllimi Günay Quliyevanın mühazirə mövzuları isə “Azərbaycanın dünya iqtisadiyyatına inteqrasiya prosesi (Avropa ittifaqı ilə əlaqələr)”, “Azərbaycan biznes mühiti və ixrac potensialı”,  “Müasir Azərbaycan iqtisadiyyatının formalaşması mərhələləri”, “Azərbaycanın enerji resursları və onların iqtisadi əhəmiyyəti” barədə olub. “Mərkəzi bankçılıq və mərkəzi banklarda istifadə olunan alətlər”, “Törəmə maliyyə alətləri” mövzusunda mühazirələri isə Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin müəllimi Anar Məmmədov keçib.
Tələbələrin böyük maraqla dinlədikləri mühazirələr fikir mübadilələri ilə davam edib. Poznan İqtisadiyyat və Biznes Universitetin rəhbərliyi UNEC müəllimlərinin pedaqoji potensiallarını yüksək qiymətləndirərək, mübadilənin hər iki tərəf üçün faydalı olduğunu bildiriblər.
UNEC müəllimləri səfər çərçivəsində beynəlxalq konfranslara da qatılıblar. Maliyyə və iqtisadi siyasət üzrə I beynəlxalq konfransda iştirak edən UNEC nümayəndə heyəti sertifikatlarla təltif ediliblər.

UNEC Teachers’ Pedagogical Potential were highly rated at the Poznan University of Economics and Business
IMG_4145-001UNEC teachers were at the Poznan University of Economics and Business of Poland within the “Erasmus+” Program.
Head of UNEC’s SABAH Groups Aida Guliyeva conducted lectures on the “Analysis of Macro-economic Indicators in Azerbaijan and their basis”. She analyzed Foreign Direct Investments in the example of Azerbaijan economy. Teaching staff of the Department “Regulation of Economy” Gunay Guliyeva’s lectures were on “The Process of Azerbaijan’s Integration in the World Economy (Relations with the European Union)”, “Azerbaijan’s Business Environment and Export Potential”, “The Stages of the Formation of Modern Azerbaijan Economy”, “Azerbaijan’s Energy Resources and their Economic Significance”. Lectures on “Central Banking and Instruments used in Central Banks”, “Derivative Financial Instruments” were made by the teaching staff of the International School of Economics Anar Mammadov.
Lectures followed by the students with interest continued with debates. The administration of the Poznan University of Economics and Business assessed UNEC teachers’ pedagogical potential highly, emphasizing the exchange to be beneficial for both parties.
UNEC teachers joined international conferences within the trip. UNEC delegation which participated in the I International Conference on Financial and Economic Policy was awarded certificates.