Poznan İqtisadiyyat və Biznes Universitetində UNEC müəllimlərinin pedaqoji potensialı yüksək qiymətləndirilib
IMG_4145-001UNEC müəllimləri “Erasmus+” mübadilə proqramı çərçivəsində Polşanın Poznan İqtisadiyyat və Biznes Universitetində olublar.
UNEC-in SABAH qruplarının rəhbəri Aida Quliyeva Azərbaycanda makroiqtisadi indekatorların təhlili və onların əsasları barədə mühazirələr oxuyub. Birbaşa xarici investisiyaları Azərbaycan iqtisadiyyatı timsalında təhlil edib. “İqtisadiyyatın tənzimlənməsi” kafedrasının müəllimi Günay Quliyevanın mühazirə mövzuları isə “Azərbaycanın dünya iqtisadiyyatına inteqrasiya prosesi (Avropa ittifaqı ilə əlaqələr)”, “Azərbaycan biznes mühiti və ixrac potensialı”,  “Müasir Azərbaycan iqtisadiyyatının formalaşması mərhələləri”, “Azərbaycanın enerji resursları və onların iqtisadi əhəmiyyəti” barədə olub. “Mərkəzi bankçılıq və mərkəzi banklarda istifadə olunan alətlər”, “Törəmə maliyyə alətləri” mövzusunda mühazirələri isə Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin müəllimi Anar Məmmədov keçib.
Tələbələrin böyük maraqla dinlədikləri mühazirələr fikir mübadilələri ilə davam edib. Poznan İqtisadiyyat və Biznes Universitetin rəhbərliyi UNEC müəllimlərinin pedaqoji potensiallarını yüksək qiymətləndirərək, mübadilənin hər iki tərəf üçün faydalı olduğunu bildiriblər.
UNEC müəllimləri səfər çərçivəsində beynəlxalq konfranslara da qatılıblar. Maliyyə və iqtisadi siyasət üzrə I beynəlxalq konfransda iştirak edən UNEC nümayəndə heyəti sertifikatlarla təltif ediliblər.

В Познанском университете экономики и бизнеса высоко оценен педагогический потенциал преподавателей UNEC
IMG_4145
Преподаватели UNEC в рамках программы обмена “Erasmus+” посетили Познанский университет экономики и бизнеса Польши.
Руководитель групп САБАХ UNEC Аида Гулиева провела лекции по вопросам анализа и основ макроэкономических индикаторов. Дала анализ иностранных инвестиций на примере экономики Азербайджана. Темами лекций преподавателя кафедры «Регулирование экономики» Гюнай Гулиевой были «Процесс интеграции Азербайджана в мировую экономику» (отношения с Европейским союзом), «Азербайджанская среда бизнеса и экспортный потенциал», «Этапы формирования современной экономики Азербайджана», «Энергетические ресурсы Азербайджана и их экономическое значение». Лекции на темы «Центральное банковское дело и орудия, используемые в центральных банках», «Дочерние финансовые орудия» провел преподаватель Международной школы экономики Анар Мамедов.
Лекции, заслушанные с большим интересом студентами, завершились обменом мнениями. Высоко оценив педагогический потенциал преподавателей UNEC, руководство Познанского университета экономики и бизнеса отметило о полезности обмена для каждой стороны.
В рамках визита преподаватели UNEC приняли участие в международных конференциях. Делегация UNEC, принявшая участие в I международной конференции по финансам и экономической политике, награждена сертификатами.