Bayramov Mubarizi.e.d., prof. Bağırov Mübariz Məmmədhüseyn oğlu
1978-ci ildə Azərbaycan Xalq Təsərrüfatı İnstitutunun (indiki Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti) Uçot-iqtisad fakültəsinə daxil olub. 1985-ci ildə həmin institutu bitirib.
1981-1982-ci illərdə ordu sıralarında xidmət edib.
1986-1990-cı illərdə İqtisad Universitetinin aspiranturasında oxuyub.
1993-cu ildə Moskva Dövdət Universitetində namizədlik dissertasiyasını müdafiə edərək iqtisad elmləri namizədi elmi dərəcəsi alıb. 1995-1997-ci illərdə Sankt-Peterburq Dövlət Maliyyə-İqtisad Universiteitnin doktoranturasında təhsil alıb, 1997-ci ildə dissertasiya işini müdafiə edərək elmlər doktoru adı alıb.
1978-ci ildə Bakı şəhərində 2 №-li evtikmə kombinatında, 1993-cü ilə kimi fəhlə, mühəndis, böyük mühəndis, şöbə müdiri, direktor iqtisadi məsələləri üzrə müavini vəzifələrində işləyib.
1993-1998-ci illərdə Sənaye İnvestisiya Bankının ixtisaslaşmış tikinti filialının müdiri vəzifəsində işləyib. 1998-2001-ci illərdə Azərbaycan İqtisadçılar İttifaqında pul-dövriyyəsi və kredit sektorunun müdiri işləyib.
2001-2006-cı illərdə Odlar Yurdu Universitetntində “Maliyyə” kafedrasının müdiri vəzifəsində içalışıb. 2006-2009-cu illərdə Elmi-Tədqiqat Kənd Təsərrüfatının iqtisadiyyatı və təşkili  İnstitutunda baş elmi işçi, EA-nın iqtisadiyyat institutunda baş elmi işləyib.
2011-ci ildən İqtisad Universitetinin “Bank işi” (indiki “Maliyyə və maliyyə institutları”) kafedrasının professoru olub. 2018-ci ilə kimi Maliyyə və mühasibatlıq fakültəsinin dekan müavini vəzifəsində çalışıb. Hazırda UNEC-in “Maliyyə və maliyyə institutları” kafedrasının professorudur.

Проф. Багиров Мубариз Мамедгусейн оглы
В 1978 году поступил на Учетно-экономический факультет Азербайджанского института народного хозяйства и закончил в 1985 году.
В 1981-1982 годы служил в рядах армии.
В 1986-1990 годы учился в аспирантуре АИНХ.
В 1993 году защитив кандидатскую диссертацию в Московском государственном университете, получил ученую степень кандидата экономических наук. В  1995-1997 годы получил образование в Санкт Петербургском государственном финансово-экономическом университете. В 1997 году, защитив докторскую диссертацию, получил  звание доктора экономических наук.
С 1978 года до 1993 года в домостроительном комбинате №2 в городе Баку работал рабочим, инженером, главным инженером, начальником отдела, заместителем директора по экономическим вопросам.
В 1993-1998 годы работал на должности директора в специализированном строительном филиале Промышленно-инвестиционного банка. В 1998-2001 годы работал директором сектора денежное обращение и кредит Азербайджанского союза экономистов.
В 2001-2006 годы работал на должности заведующего кафедрой Финансы университета Одлар юрду. В 2006-2009 годы старший научный сотрудник в Научно-исследовательском институте экономики и организации сельского хозяйства. В институте экономики АН работал старшим научным сотрудником.
С 2011 года является профессором кафедры Банковского дела Экономического университета. В настоящее время является профессором кафедры «Финансы и аудит».
DSC_92132-001DSC_8345mubariz- копия - копия
«Как обеспечить устойчивое развитие в постнефтяной период» – предложения экспертов UNEC (03.02.2017)