i.e.d., prof. Əlirzayev Əli Qəmbərəli oğlu
1973-cü ildə Moskva Mərkəzi İqtisadi Riyaziyyat İnstitu­tun­da namizədlik, 1985-ci ildə isə doktorluq dis­ser­ta­siyasını müdafiə edib.
Müxtəlif illərdə Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının İqtisadiyyat İnstitutunda kiçik elmi işçi, böyük elmi işçi, şöbə müdiri;
1985-1989-cu illərdə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin elmi işlər üzrə prorektoru olub.
Naxçıvan Dövlət Universitetində kafedra müdiri vəzifələrində işləyib.
1997-2005-ci illərdə Azərbaycan Milli Məclisinin üzvü, İqtisadi siyasət komissiyasının sədr müavini olub.
İqtisad elmləri doktoru, professordur. 2022-ci ilin sentyabrına kimi “Sosial sferanın iqtisadiyyatı və idarə olunması”, daha sonra “Sosial inkişaf iqtisadiyyatı və qiymətləndirmə kafedralarının müdiri olub.
2000-ci ildə “Uğur” mükafatına layiq görülüb. 2002-ci ildə əməkdar elm xadimi adı verilib.
2016-cı ilin fevralında Avropa nəşr mətbuat evi mükafat komissiyasının qərarı ilə Milli mənəvi dəyərlərimizin qorunmasında, istedadlı gənc alimlərin hazırlanmasında səmərəli fəaliyyətinə görə ən yaxşı vətənpərvər tədqiqatçı alim QIZIL MEDALI ilə təltif olunub.
500-dən artıq elmi əsə­rin, o cümlədən çoxsaylı monoq­rafi­ya­ların, dərslik və dərs vəsaitinin müəl­lifi­dir. 50 as­pi­ran­ta rəh­bərlik edib, 2 elmlər doktoru yetişdirib.

д.э.н., проф. Алирзаев Али Гамбарали оглы
В разное время работал в Институте экономики НАН АР, на должности младшего научного сотрудника, старшего научного сотрудника, заведующего отделом.
Работал на должности проректора по науке АГЭУ и заведующим кафедрой Нахичеванского государственного университета.
В 1997-2005 г.г. был заместителем председателя комиссии по экономической политике Милли Меджлиса АР.
Он доктор экономических наук, профессор. В настоящее время – заведующий кафедрой «Экономика и управление социальной сферы».
До сентября 2022 года был заведующим кафедрами «Экономика и управление социальной сферой», затем «Экономика общественного развития и оценки».
В 2000 году был удостоен премии «Успех» (“Uğur”). В  2002 году ему было присвоено звание «Заслуженный деятель науки».