Radio UNEC-də dinləyin: UNEC-lə əməkdaşlıq uğurlu olacaq
anar_5410Radio UNEC-in qonaqları Moskva Dövlət Humanitar İqtisadi Universitetinin (MDHİU) rektoru, professor Vaqif Bayramov və Rusiya Federasiyası Dövlət Dumasının deputatı, Dumanın Təhsil və Elm Komitəsi sədrinin I müavini Oleq Smolin olublar.
Rus İqtisad Məktəbinin dekan müavini Anar Eyyubovun suallarını cavablandıran qonaqlar UNEC ilə MDHİU arasında imzalanan inklüziv ali təhsildə bakalavr pilləsi üzrə ikili diplom razılaşmasının əhəmiyyətindən bəhs ediblər. İnklüziv ali təhsilin önəmindən danışan qonaqlar bu istiqamətdə Moskva Dövlət Humanitar İqtisadi Universitetinin Rusiyada yeganə ali təhsil ocağı olduğunu diqqətə çatdırıblar.
Qonaqlar UNEC-də həyata keçirilən layihələri və müasir texnologiyaların tətbiqini müsbət qiymətləndiriblər. UNEC-lə əməkdaşlığın uğurlu olacağına əminliklərini vurğulayıblar.

Послушайте по Radio UNEC: Сотрудничество с UNEC будет успешным
В очередной раз гостями Radio UNEC  стали ректор Московского государственного гуманитарно-экономического университета (МГГЭУ), профессор Вагиф Байрамов и депутат Российской государственной думы, первый заместитель председателя Комитета образования государственной думы Олег Смолин.
Гости, ответившие на вопросы заместителя декана Русской экономической школы Анара Эюбова, рассказали о значении соглашения двойного диплома по ступени бакалавра в инклюзивном высшем образовании, подписанном между UNEC и МГГЭУ.  Отметив важность инклюзивного высшего образования, гости довели до внимания слушателей, что Московский государственный гуманитарно-экономический университет является единственным высшим учебным заведением в России, осуществляющим деятельность  в этом направлении.
Гости положительно оценили осуществление проектов и применение современных технологий в UNEC.  Выразили уверенность  в успешности сотрудничества с UNEC.