Rektor tələbə-rektorla müzakirə etdi: “Valideynlər dərs prosesini izləyə bilər”
telebe_rekkk_4867İyulun 13-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) rektoru, professor Ədalət Muradov universitetdə yeni seçilən tələbə-rektor Şahin Həsənovla görüşüb.
Görüşdə Ə.Muradov UNEC-in hədəflərindən söz açıb, yeni tədris ilində həyata keçiriləcək layihələr barədə danışıb. Tələbə-rektorun UNEC-də fəaliyyət göstərən tələbə təşkilatları ilə daha sıx şəkildə fəaliyyət göstərməsinin vacibliyi vurğulanıb, birgə layihələrin həyata keçirilməsinin önəmi qeyd edilib. Görüşdə tələbə-müəllim münasibətlərinin daha da yaxşılaşdırılması yolları müzakirə edilib. Valideynlərlə görüşlərin daha da intensivləşdirilməsinin üstünlüklərindən danışılıb və qərara alınıb ki, yeni tədris ilindən valideynlərin auditoriyada dərs prosesini izləmələri təmin edilsin.
Müxtəlif bilik yarışlarının və intellektual oyunların sayının artırılması, gənclərin motivasiyası, tələbə özünüqiymətləndirmə sisteminin daha da təkmilləşdirilməsi və “Tələbə senatı”nın yaradılması da görüşün müzakirə mövzusu olub. Rektor bildirib ki, “Tələbə senatı” tələbələrin problemlərinin həllində vacib rol oynaya bilər.

Rector debates to Student Rector: “Parents can follow the teaching process”
Rector of Azerbaijan State University of Economics (UNEC), Professor Adalat Muradov has met with the newly elected Student Rector ShahinHasanov on July 13.
UNEC Rector spoke about UNEC’s goals and projects to be implemented in a new academic year within the meeting. The importance of Student Rector’s co-relation with the student organizations performing at UNEC and the realization of joint projects were emphasized. They also discussed ways to improve student-teacher relations further. The advantages of further intensification of meetings with parents and it was decided that the parents’ attendance in the teaching process will be provided in a new academic year.
Increasing the number of different intellectual competitions, youths’ motivation, improvement of the students’ self- assessment and the establishment of the “Student senate” were the main topics discussed at the meeting. “Rector said that the “Student senate” will play important role in resolving their problems.