reyhanокb/m. Əzizova Reyhan Səftər qızı
1972-ci ildə Nizami rayonundakı 62 saylı məktəbə daхil olmu­ş, 1982-ci ildə həmin məktəbi qızıl medalla bitirmişdir.
1982-ci ildə M.Əzizbəyov adına Azərbaycan Neft və Kimya İnstitutunun istehsal proseslə­rinin avtomatlaşdırılması fakültəsinə avtomatlaşdırılmış idarəetmə sistemləri iхtisası üzrə qəbul olunmuşdur. 1984-cü ildə göndərişlə İ.M.Qubkin adına Moskva Neft və Qaz İnstitutunun III kursuna daхil olmuş və 1987-ci ildə həmin institutu fərqlənmə diplomu ilə bitirmişdir.
1987-ci ildə təyinatla Azər­baycan SSR Elmlər Akademiyasının Avtomatlaşdırılmış İdarəetmə Sistemləri Şöbəsində (indiki Azərbaycan Respublikasının İnformasiya texnologiyaları İnstititu) mühəndis vəzifəsində işə başlamışdır. 1988-ci ildə göndərişlə Nazirlər Soveti nəzdində Azərbaycan Хalq Təsərrüfatını İdarəetmə İnstitutu­nun sistem proqramlaşdırması və informatika laboratoriyasına mühəndis-proqramçı vəzifəsinə təyin edilmişdir.
1989-2001-ci illərdə həmin institutda böyük proqramçı, baş elmi işçi, aparıcı mühəndis vəzifələrində çalışmışdır. 1999-cu ildən saat hesabı ilə müəllim təyin edilmişdir.
2001-ci ildə Azərbaycan Respublikası Pre­zidentinin Fərmanı ilə həmin institutun fəaliyyəti dayandırıldığı üçün həmin ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində “Tədrisin teхniki-təlim vasitələri şöbəsi”ndə I dərəcəli mühəndis vəzifəsinə işə düzəlmiş, həm­çinin 2006-cı ilə qədər saat hesabı ilə dərs demişdir. 2006-cı ildə həmin şöbədə aparıcı mühəndis vəzifəsinə təyin edilmişdir.
2006-cı ilin oktyabr ayından «İnformasiya iqtisadiyyatı və texnologiyaları» kafedrasında müəllim vəzifəsində çalışıb. 1 dərs vəsaiti, 1 metodik vəsait, 8 məqalə və 4 tezisin müəllifidir. Dəfələrlə respublika və beynəlxalq konfranslarda iştirak etmişdir. Kafedrada yerinə yetirilən elmi istiqamətli tədqiqatların aparılmasında fəal iştirak edir.
Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının İqtisadiyyat İnstitutunun dissertantıdır.
2010-cu ildən Tələbə Qəbulu üzrə Dövlət Komissiyasında İnformatika fənni və MBA proqramı üzrə ekspertdir.

Senior lecturer. Azizova Reyhan Seftar
In 1972, she entered school №62 in Nizami district and in 1982 graduated from the school with a gold medal.
In 1982 she entered   the faculty of Automation of production processes of  Azerbaijan Institute of Oil and Chemistry named after M.Azizbayov majoring in Automated control systems. In 1984, she entered the third course of   Moscow Institute of Oil and Gas named after I. M Gubkin and graduated in 1987 with honors.
In 1987 she started her   career as an engineer by appointment in the department of Automated Control Systems of the Academy of Sciences of the Azerbaijan SSR (now the Institute of Information Technology of the Azerbaijan Republic). In 1988, she was assigned to the position of software engineer in the system programming and informatics laboratory of the Azerbaijan Institute of Management under the Council of Ministers.
From 1989 to 2001 she worked as a senior programmer, senior research worker, and leading engineer at the same institute.  In  1999, she was appointed an hourly  teacher.
In 2001, by the Decree of the President of the Republic of Azerbaijan, she was hired to work as the engineer of the first degree in the department of “Technical and educational tools of teaching”   at Azerbaijan State  University of Economics, because of the suspension of the Institute. She has also held  hourly lessons until 2006. In 2006 she was appointed as   a leading  engineer in the same department.
Since October 2006 she has been working as a lecturer at the department of Information Economics and Technology. She is  the author of a textbook, 1 methodical manual, 8 articles and 4 theses. She has repeatedly participated in national and international conferences. She is actively involved in the scientific research carried out in the department.
She is a PhD student at the Institute of Economics of the Azerbaijan National Academy of Sciences.
She has been an expert in Informatics and MBA programs at State Examination Center of the Republic of Azerbaijan since 2010.
Since 2017 she has been a senior lecturer of the department of “Information economics and Technology”.