reyhanокb/m. Əzizova Reyhan Səftər qızı
1972-ci ildə Nizami rayonundakı 62 saylı məktəbə daхil olmu­ş, 1982-ci ildə həmin məktəbi qızıl medalla bitirmişdir.
1982-ci ildə M.Əzizbəyov adına Azərbaycan Neft və Kimya İnstitutunun istehsal proseslə­rinin avtomatlaşdırılması fakültəsinə avtomatlaşdırılmış idarəetmə sistemləri iхtisası üzrə qəbul olunmuşdur. 1984-cü ildə göndərişlə İ.M.Qubkin adına Moskva Neft və Qaz İnstitutunun III kursuna daхil olmuş və 1987-ci ildə həmin institutu fərqlənmə diplomu ilə bitirmişdir.
1987-ci ildə təyinatla Azər­baycan SSR Elmlər Akademiyasının Avtomatlaşdırılmış İdarəetmə Sistemləri Şöbəsində (indiki Azərbaycan Respublikasının İnformasiya texnologiyaları İnstititu) mühəndis vəzifəsində işə başlamışdır. 1988-ci ildə göndərişlə Nazirlər Soveti nəzdində Azərbaycan Хalq Təsərrüfatını İdarəetmə İnstitutu­nun sistem proqramlaşdırması və informatika laboratoriyasına mühəndis-proqramçı vəzifəsinə təyin edilmişdir.
1989-2001-ci illərdə həmin institutda böyük proqramçı, baş elmi işçi, aparıcı mühəndis vəzifələrində çalışmışdır. 1999-cu ildən saat hesabı ilə müəllim təyin edilmişdir.
2001-ci ildə Azərbaycan Respublikası Pre­zidentinin Fərmanı ilə həmin institutun fəaliyyəti dayandırıldığı üçün həmin ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində “Tədrisin teхniki-təlim vasitələri şöbəsi”ndə I dərəcəli mühəndis vəzifəsinə işə düzəlmiş, həm­çinin 2006-cı ilə qədər saat hesabı ilə dərs demişdir. 2006-cı ildə həmin şöbədə aparıcı mühəndis vəzifəsinə təyin edilmişdir.
2006-cı ilin oktyabr ayından «İnformasiya iqtisadiyyatı və texnologiyaları» kafedrasında müəllim vəzifəsində çalışıb. 1 dərs vəsaiti, 1 metodik vəsait, 8 məqalə və 4 tezisin müəllifidir. Dəfələrlə respublika və beynəlxalq konfranslarda iştirak etmişdir. Kafedrada yerinə yetirilən elmi istiqamətli tədqiqatların aparılmasında fəal iştirak edir.
Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının İqtisadiyyat İnstitutunun dissertantıdır.
2010-cu ildən Tələbə Qəbulu üzrə Dövlət Komissiyasında İnformatika fənni və MBA proqramı üzrə ekspertdir.

23 октября 1965 года в городе Баку.
В 1972 году пошла в среднюю школу № 62 Низаминского района, которую окончила в 1982 году на золотую медаль.
В 1982 году поступила на факультет Автоматизации производственных процессов Азербайджанского института нефтехимии по специальности автоматизированные системы управления.
В 1984 году по направлению поступила на III курс Московского института нефти и газа имени И.М.Губкина, который окончила в 1987 году с дипломом отличия.
В 1987 году приступила к трудовой деятельности в качестве инженера в отделе Автоматизированных систем управления Академии наук СССР (ныне Институт информационных технологий Азербайджанской Республики).
В 1988 году была назначена на должность инженера-программиста в лаборатории системного программирования и информатики Азербайджанского института управления народным хозяйством при Совете министров.
В 1989-2001 годах в указанном институте работала на должности старшего программиста, старшего научного сотрудника, ведущего инженера.
С 1999 года была назначена преподавателем почасовой оплате.
В 2001 году по указу Президента Азербайджанской Республики в связи с приостановлением деятельности указанного института была переведена в отдел Технико-учебных средств обучения Азербайджанского государственного экономического университета на должность инженера I степени, а также до 2006 года вела занятия почасовой оплате.
В 2006 году была назначена на должность ведущего инженера указанного отдела.
С октября 2006 года работает на должности преподавателя кафедры «Информационная экономика и технологии».
Автор 1 учебного пособия, 1 методического пособия, 8 статей и 4 тезисов. Неоднократно участвовала в республиканских и международных конференциях. Активно участвует в выполнении научно-исследовательских работ кафедры.
Является диссертантом Института экономики Национальной академии Азербайджана.
С 2010 года является экспертом по дисциплине «Информатика» и программе МБА Государственной комиссии по приему студентов.