Rus İqtisad Məktəbində görüş
UNEC-in Rus İqtisad Məktəbində (RİM) Azərbaycan Dillər Universitetinin (ADU) “Rusiyaşünaslıq” laboratoriyasının müdiri, professor Məmməd Əliyevlə görüş keçirilib.
RİM-in direktoru, dosent Mənsur Bərxudarov məktəb haqqında məlumat verərək bildirib ki, burada daha çox təcrübəyönümlü tədris planı əsasında yüksək ixtisaslı iqtisadçı mütəxəssislər hazırlanır. RİM-də UNEC müəllimləri ilə yanaşı, həm də rusdilli təhsil məkanının və Qərbin aparıcı iqtisadçı alimləri və ekspertləri tədrisə cəlb olunur, tələbələr Rusiyanın nüfuzlu korporativ strukturlarında istehsalat təcrübəsinə göndərilir.
Professor Məmməd Əliyev rəhbəlik etdiyi laboratoriyanın fəaliyyət istiqamətindən, əməkdaşlıq əlaqələrindən bəhs edib. UNEC və ADU-nun rusdilli təhsil məkanına inteqrasiyanın bir neçə istiqamətləri üzrə əməkdaşlıq etməyin perspektivlərindən danışıb.
Görüşdə iştirak edən “Rus dili” kafedrasının müdiri, dosent Gülnarə Rzayeva və digər müəllimlər müzakirələr zamanı rusdilli təhsil məkanında inteqrasiyanın vacibliyini vurğulayaraq, tələbələrlə mövzu ətrafında fikir mübadiləsi aparıblar.

The meeting at the Russian School of Economics
At the Russian Economic School (RES) of UNEC was held the meeting with the head of the laboratory for “Russian Studies” at the Azerbaijan University of Languages (AUL), professor Mammad Aliyev.
The director of RES, associated professor Mansur Barkhudarov gave the information about the school and stated that, the highly skilled specialists-economists were trained here on the basis of the experience directed curriculum. In addition to, the UNEC teachers RES involved in teaching leading Russian economists and experts from the Russian speaking educational space and the West, the students were sent for operational experience to the prestigious corporate entities of Russia.
Prof. Mammad Aliyev spoke about the activity and partnership relations of the laboratory headed by him. He talked about the prospects of cooperation between   UNEC and ALU in several areas of integration into the Russian speaking educational space.
The head of “Russian language” chair, associated professor Gulnara Rzayeva and other teachers taking part in the meeting highlighted the importance of the integration into Russian speaking educational space and exchanged the views on the subject with the students.