Rus İqtisad Məktəbində görüş
UNEC-in Rus İqtisad Məktəbində (RİM) Azərbaycan Dillər Universitetinin (ADU) “Rusiyaşünaslıq” laboratoriyasının müdiri, professor Məmməd Əliyevlə görüş keçirilib.
RİM-in direktoru, dosent Mənsur Bərxudarov məktəb haqqında məlumat verərək bildirib ki, burada daha çox təcrübəyönümlü tədris planı əsasında yüksək ixtisaslı iqtisadçı mütəxəssislər hazırlanır. RİM-də UNEC müəllimləri ilə yanaşı, həm də rusdilli təhsil məkanının və Qərbin aparıcı iqtisadçı alimləri və ekspertləri tədrisə cəlb olunur, tələbələr Rusiyanın nüfuzlu korporativ strukturlarında istehsalat təcrübəsinə göndərilir.
Professor Məmməd Əliyev rəhbəlik etdiyi laboratoriyanın fəaliyyət istiqamətindən, əməkdaşlıq əlaqələrindən bəhs edib. UNEC və ADU-nun rusdilli təhsil məkanına inteqrasiyanın bir neçə istiqamətləri üzrə əməkdaşlıq etməyin perspektivlərindən danışıb.
Görüşdə iştirak edən “Rus dili” kafedrasının müdiri, dosent Gülnarə Rzayeva və digər müəllimlər müzakirələr zamanı rusdilli təhsil məkanında inteqrasiyanın vacibliyini vurğulayaraq, tələbələrlə mövzu ətrafında fikir mübadiləsi aparıblar.

Встреча в Русской экономической школе
В Русской экономической школе UNEC состоялась встреча с директором лаборатории «Россияноведение» Азербайджанского университета языков (АУЯ), профессором Мамедом Алиевым.
Представив информацию о школе,  директор РЭШ, доцент Мансур Бархударов отметил, что здесь больше всего на основе опытно разработанного учебного плана осуществляется подготовка высококвалифицированных специалистов-экономистов. В РЭШ наряду с преподавателями UNEC в учебный процесс привлекаются ведущие ученые-экономисты и эксперты русскоязычного образовательного пространства и Запада, студенты направляются в престижные корпоративные структуры России на производственную практику.
Профессор Мамед Алиев рассказал о направлениях деятельности, отношениях  сотрудничества руководимой лаборатории.  Он отметил несколько направлений интеграции UNEC и АУЯ в русскоязычное образовательное пространство, перспективы сотрудничества.
Участвующие во встрече заведующая кафедрой «Русский язык», доцент Гюльнара Рзаева и преподаватели отметили о важном значении интеграции в русскоязычное образовательное пространство, провели со студентами обмен мнениями.