Rus İqtisadiyyat Məktəbində elmi fəaliyyəti ilə fərqlənən tələbələrlə görüş keçirilib
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Rus İqtisadiyyat Məktəbində elmi fəaliyyəti ilə fərqlənən tələbələrlə görüş keçirilib. Rus İqtisadiyyat Məktəbinin direktoru Mənsur Bərxudarov tələbələrin elmi-intellektual potensialının yüksək olduğunu vurğulıb.
Tədbirdə Rusiyanın “Ali İqtisadiyyat Məktəbi” Milli Tədqiqat Universitetində təcrübə keçən səkkiz tələbə səfər təəssüratlarını bölüşüblər. Sonra Rusiyanın “VTB 24” və “MБA–Moskva” banklarının Sankt-Peterburq filialında yay istehsalat təcrübəsini uğurla başa vuran tələbələr çıxış ediblər. Onlar təcrübə zamanı banklardakı iş prosesi ilə yaxından tanış olmaqla yanaşı, yüksək təcrübi biliklər də əldə etdiklərini qeyd ediblər.
UNEC-də “Ümumdünya Elm Gününə” həsr olunan “Elm aylığı” çərçivəsində “Azərbaycanın sosial-iqtisadi inkişafı: nailiyyətlər və perspektivlər” mövzusunda keçirilən elmi məqalə müsabiqəsinin qalibləri tələbələrə təqdim edilib. Elmi məqalə müsabiqəsində Rus İqtisadiyyat Məktəbi tələbələrinin fəallığı yüksək qiymətləndirilib.
Görüşdə həmçinin UNEC-in Tələbə Həmkarlar Təşkilatı İttifaqının dəstəyi ilə keçirilən “Nə? Harada? Nə zaman?” intellektual oyunu üzrə turnirin qalib komandasına kubok təqdim edilib. M.Bərxudarov Rus İqtisadiyyat Məktəbinin tələbələrini ölkədə keçirilən bütün elmi-intellektual tədbir və müsabiqələrdə fəal olmağa səsləyib.

Meeting with the Students distinguished with Scientific Activities in the Russian School of Economics
A meeting with the students distinguished with their scientific activities has been held at the Russian School of Economics of Azerbaijan State University of Economics (UNEC). Director of the Russian School of Economics Mansur Barkhudarov emphasized the students’ scientific and intellectual potential is high.
8 students who passed scientific internship in the “Higher School of Economics” of the National Research University of Russia shared their impressions of the trip within the event. Then the students who completed their industrial internship in Saint Petersburg branches of the banks “VTB 24’ and “MBA-Moscow” made speeches. They stressed that along with obtaining high practical experience, they were closely acquainted with the banks in progress.
Winners of the scientific articles competition on “Socio-economic Growth in Azerbaijan: Achievements and Perspectives” dedicated to the World Science Day held at UNEC within the “Science Month” were introduced to students. The Russian School of Economics Students’ activity in the competition of scientific articles was evaluated highly.
In addition, the winner team of the tournament on the intellectual game “What? Where? When?” held by UNEC’s Student Trade Union Committee was awarded a Cup. M.Barkhudarov urged the students of the Russian School of Economics to be active in all scientific and intellectual events and rivalries held in the country.