Rusiyanın tanınmış alimləri UNEC-də mühazirə oxuyub
Rusiyanın Milli Tədqiqat Universiteti Ali İqtisad Məktəbinin (AİM) professorları- Sirotin Vyaçeslav Pavloviç və Arxipova Marina Yuryevna Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Rus İqtisadiyyat Məktəbində mühazirə oxuyublar. “Sosial-iqtisadi tədqiqatlarda obyektlərin təsnifat problemləri” mövzusunda mühazirə məktəbin professor-müəllim heyəti və tələbələri tərəfindən maraqla qarşılanıb.
Ali İqtisad Məktəbinin tanınmış alimləri sualları cavablandırıb.
Rus İqtisadiyyat Məktəbinin direktoru dos. Mənsur Bərxudarov qonaqlara UNEC-də həyata keçirilən yeniliklər, o cümlədən Rus İqtisadiyyat Məktəbi haqda məlumat verib. Görüşdə gələcək əməkdaşlıq imkanları ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.
Rusiyalı alimlərin uiversitetə səfəri Ali İqtisad Məktəbi (AİM) ilə UNEC arasında əməkdaşlıq çərçivəsində baş tutub.

Известные ученые России провели лекции в UNEC
Профессора Высшей школы экономики (ВШЭ) Национального исследовательского университета России – Сиротин Вячеслав Павлович и Архипова Марина Юрьевна провели лекции в Русской школе экономики Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC). Лекция на тему «Проблемы классификации объектов в социально-экономических исследованиях» вызвала большой интерес у профессорско-преподавательского состава и студентов школы.
Известные ученые Высшей школы экономики ответили на вопросы присутствующих.
Директор Русской школы экономики, доц. Мансур Бархударов дал гостям информацию об осуществляемых в UNEC новшествах, а также о Русской школе экономики. На встрече состоялся обмен мнениями по возможностям сотрудничества в будущем.
Визит ученых России в университет состоялся в рамках сотрудничества между Высшей школы экономики (ВШЭ) и UNEC.