dos. Səmədzadə Elşad Ziyad oğlu1974-cü ildə Bakı şəhərində anadan olub.
1991-ci ildə həmin məktəbi qızıl medalla bitirərək Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Maliyyə-kredit fakültəsinə daxil olub.
1996-cı ildə həmin universiteti fərqlənmə diplomu ilə bitirib.
1996-cı ildə İqtisad Universitetinin aspiranturasının əyani şöbəsinə daxil olub.
1999-cu ildə aspiranturanı əla qiymətlərlə bitirib.
2000-ci ildə «Bankların idarəetmədə rolu və onun səmərəliliyi problemləri» mövzusunda dissertasiya müdafiə edərək «Maliyyə, pul tədavülü və kredit» ixtisası üzrə iqtisad üzrə fəlsəfə doktoru alimlik dərəcəsi alıb.
2000-ci ildən İqtisad Universitetinin «Bank işi» kafedrasının müəllimi vəzifəsində işləməyə başlayıb.
2008-ci ildən həmin kafedranın dosenti vəzifəsində çalışıb.
2000-2012-ci illərdə Azərbaycan Respublikası satınalmalar üzrə dövlət agentliyinin «İş və xidmətlərin satınalmasının tənzimlənməsi və şikayətlərə baxılması» şöbəsinin, «İqtisadi təhlil və nəzarət» şöbəsinin müdiri vəzifələrində çalışıb.
2016-cı ildə Beynəlxalq Menecment Akademiyasının müxbir üzvü seçilib.
Hazırda İqtisad Universitetinin «Maliyyə və maliyyə institutları» kafedrasının dosentidir.
Azərbaycan İqtisadçılar İttifaqının sədr müavinidir.
40-dan çox elmi əsərin müəllifidir.
UNEC müəllimi “2030-cu ilədək Rusiyanın iqtisadi inkişaf strategiyası”nın müzakirəsində iştirak edib (16.12.2016)

Samadzade Elshad Ziyad oghlu was born in 1974 in Baku.
He went to the secondary school №7 named after M.Rahim of Baku in 1981 and finished the school with the honorary certificate in 1991.
He was admitted to the School of Finance-credit of Azerbaijan State University of Economics the same year.
E.Z.Samadzade graduated from the university in 1996 with honors.
In 1996 he became a full-time post graduate student of Azerbaijan State University of Economics.
He finished the post graduation with the best marks.
He became PhD in Economics after he defended the dissertation on “Role of Banks in the Management and its Efficiency Problems”.
Since 2000 he has been serving as a teacher at the department of “Banking”.
He became an Assistant Professor of the department in 2008.
Within 2000-2012 he worked the Head of the Department on “Regulation of the procurement of works and services and grievance handling” and the department of “Economic analysis and control”.
Currently he is 0,5 Assistant Professor of the department “Financa and Financial Institutions”.
E.Z.Samadzade is the Deputy Chairman of the Union of Economists of Azerbaijan.
He is the author of more than 40 scientific works.
1-DSC_05221-DSC_0520semedzade222elshad_ruslan
UNEC Staff attended the Discussion of “Russia’s Economic Development Strategy until 2030” (16.12.2016)
UNEC’s Associated Professor is elected a corresponding member of International Management Academy (17.11.2016)