Telefon: +(994) 12 497-58-71
1.1. UNEC “Cross-Cultural Club” (“Beynəlxalq mədəniyyət klubu”) UNEC-in sosial-mədəni və iqtisadi işlərində fəal iştirak edən ali təhsil pilləsinin bakalavriat, magistratura və doktorantura səviyyələrində təhsil alan yerli və əcnəbi təhsilalanların könüllü ictimai təşkilatıdır.
1.2. Təşkilat UNEC-in Beynəlxalq Əməkdaşlıq Departamentinin nəznindədir və UNEC-in rəhbərliyinə tabedir.
2.   UNEC “Cross-Cultural Club”-ın əsas məqsəd və vəzifələri
2.1. UNEC “Cross-Cultural Club”-ın əsas məqsədi təhsilalanlar arasında multikulturalizm mühiti yaratmaq və inkişaf etdirmək, müxtəlif mədəniyyətlərin xüsusiyyətlərini anlatmaq, ümümdünya təfəkkürünü inkişaf etdirmək, dünya xalqları dillərinin öyrənilməsi, təhsilalanların qlobal dünyaya açılması;
2.2. Dünya xalqlarının adət-ənənələrinin və əsas anlayışların öyrənilməsi;
UNEC “Cross-Cultural Club”-ın vəzifələri aşağıdakılardır:
• Əcnəbi və yerli təhsilalanlar arasında dostluq və həmrəylik ruhunun artırılması;
• Əcnəbi təhsilalanlara, Azərbaycanın sosial-mədəni dəyərlərinin mənimsənilməsində köməklik göstərilməsi;
• Müxtəlif səviyyəli tədbirlərin – seminar, dəyirmi masalar və konfransların, müsabiqələrin, müxtəlif sahələr üzrə olimpiadaların, diskussiya klublarının və s. tədbirlərin təşkili və keçirilməsində təhsilalanların iştirakının təmin edilməsi.
3.   UNEC “Cross-Cultural Club”-ın strukturu
• UNEC-də təhsil alan bütün tələbələr UNEC “Cross-Cultural Club”-ın üzvü ola bilərlər;
• UNEC “Cross-Cultural Club”-ın strukturuna aşağıdakılar daxildir:
• UNEC “Cross-Cultural Club”-ın nəzdində 8 nəfərdən ibarət daimi heyət fəaliyyət göstərəcək;
• UNEC “Cross-Cultural Club”-ın heyəti bütün fakültə və bölmələr üzrə fəal tələbələrdən seçilir;
• UNEC “Cross-Cultural Club”-ın sədri UNEC-in fəal və təşəbbüskar təhsilalanları arasından Beynəılxalq Əməkdaşlıq Departamentinin rəhbərliyi tərəfindən seçilir;
4.   UNEC “Cross-Cultural Club”-ın işinin təşkili
• Hər tədris ilinin əvvəlində UNEC “Cross-Cultural Club”-ın üzvləri ilin ilk iclasına toplanırlar. İclasda UNEC “Cross-Cultural Club”-ın tədris ili üzrə Tədbirlər planı hazırlanır. Tədbirlər Planı heyətin sadə səs çoxluğu ilə gəbul olunur;
• Qəbul olunmuş Planda nəzərdə tutulmuş tədbirlər il əzrində həyata keçirilir;
4.3. UNEC “Cross-Cultural Club”-ın sədri qərarların yerinə yetirilməsini təşkil edir və onlara nəzarəti həyata keçirir, eləcə də Beynəlxalq Əməkdaşlıq Departamenti qarşısında fəaliyyəti haqqında hesabat verir.
5.   UNEC “Cross-Cultural Club”-ın üzv olma qaydaları, üzvlərin hüquq və vəzifələri
• UNEC “Cross-Cultural Club”-ın üzvlərindən heç bir ödəniş tələb olunmur.
• UNEC “Cross-Cultural Club”-ın üzvü olmaq üçün xüsusi tələb qoyulmur;
• UNEC “Cross-Cultural Club”-ın üzvlüyünün say məhdudiyyəti yoxdur.
• UNEC “Cross-Cultural Club” üzvlərinin hüquqları aşağıdakılardır:
• UNEC “Cross-Cultural Club”-ın fəaliyyətinə dair informasiya əldə etmək;
• UNEC “Cross-Cultural Club”-ın İdarə Heyətini seçmək və seçilmək;
• UNEC “Cross-Cultural Club”-da üzvlüyünü öz xahişi ilə dayandırmaq.
• Müxtəlif layihə və proqramlarla çıxış etmək;
• Öz mənafeyinin müdafiəsi üçün təşkilata müraciət etmək.
• UNEC “Cross-Cultural Club”-ın üzvlərinin vəzifələri aşağıdakılardır:
• UNEC “Cross-Cultural Club”-ın əsas fəaliyyət prinsiplərinə riayət  etmək;
• UNEC “Cross-Cultural Club”-ın işində fəallıq göstərmək;
• UNEC “Cross-Cultural Club” tərəfindən keçirilən bütün tədbirlərdə iştirak etmək;
•   UNEC “Cross-Cultural Club”-ın heyəti tərəfindən qəbul olunan qərarları yerinə yetirmək;
• UNEC-in nüfuzunu yüksəltmək.
• UNEC “Cross-Cultural Club”-ın fəaliyyətinə dair rəy və təkliflərini bildirmək;
6.      UNEC “Cross-Cultural Club”-ın UNEC-in digər struktur bölmələri ilə qarşılıqlı əlaqələri
• UNEC “Cross-Cultural Club”-ın Tədbirlər planı barədə UNEC-də fəaliyyət göstərən Tələbə təşkilatlarını, Tələbələrin İctimai Birliklərini və digər ictimai təşkilatlarını məlumatlandırır; sosial-mədəni məsələlərinə dair ictimai tədbirlərdə birgə iştirak edir;
• Öz fəaliyyəti haqqında informasiya və reklam xarakterli materialları UNEC-in satında yerləşdirir.
7.     UNEC “Cross-Cultural Club”-ın fəaliyyətinin maddi-texniki bazası
• UNEC tələbələrinin fəaliyyətini stimullaşdırmaq məqsədi ilə UNEC “Cross-Cultural Club”-ın layihələrini həyata keçirmək üçün qrant müsabiqələri, festivallar, maarifləndirici gəzintilər və s. təşkil edə bilər.
• UNEC “Cross-Cultural Club”-ın fəaliyyətində UNEC-in avadanlıq- larından  istifadə edə bilər.
8.   UNEC “Cross-Cultural Club”-ın kargüzarlığı
• UNEC “Cross-Cultural Club”-ın kargüzarlıq fəaliyyətinə onun işinin məzmununa uyğun olan sənədləşmələrin aparılması daxildir. Bu sənədlər aşağıdakılar ola bilər: müvafiq aktlar (UNEC rektorunun UNEC “Cross-Cultural Club”-ın işinə dair əmr və sərəncamları), UNEC “Cross-Cultural Club”-ın Əsasnaməsi, illik Tədbirlər planı və hesabatı, iclaslarının protokolları, festivalların və digər tədbirlərin sənədləri və materialları, qrant müsabiqələrinin və gəzintilərin keçirilməsi haqqında sənədlər və fotoşəkillər, UNEC “Cross-Cultural Club” üzvləri haqqında məlumat bazası, respublika təşkilatları və digər ali təhsil müəssisələri ilə yazışmalar və
• UNEC “Cross-Cultural Club”-ın kargüzarlıq sənədləri 5 il müddətində UNEC-in Beynəlxalq Əməkdaşlıq Departamentində saxlanılır. Sənədlər 5 ildən sonra UNEC-in arxivinə təqdim edilir.
9. Yekun müddəalar
9.1. UNEC “Cross-Cultural Club”-ın yaradılması, yenidən təşkili və ləğv edilməsi UNEC-in Elmi Şurasının qərarı ilə həyata keçirilir.
9.2. Bu əsasnaməyə dəyişikliklərin edilməsi UNEC-in Elmi Şurasının qərarı ilə aparılır.
Hazırda UNEC “Cross-Cultural Club”-un rəhbəri Biznes və Menecment Fakültəsi, Beynəlxalq Ticarət və Logistika ixtisası ürə III kurs, 948-ci qrup tələbəsi Khoshbakht Edigarovi Rasuldur.

Председатель организации UNEC «Cross-Cultural Club»
1.1. UNEC “CrossCultural Club” («Международный культурный клуб) является добровольной общественной организацией местных и иностранных учащихся, получающих образование на уровне бакалавриата, магистратуры и докторантуры, принимающих активное участие в социально-культурной и экономической жизни UNEC.
1.2. Организация находится при Департаменте международного сотрудничества UNEC и подчиняется руководству UNEC.
2.  Основные цели и задачи  UNEC “CrossCultural Club
2.1. Основной целью UNEC “CrossCultural Club” является создание и развитие мультикуль-туралистической среды среди учащихся, обучение особенностям различных культур, развитие  мирового мышления, изучение языков народов мира, вступление студентов в глобальный мир.
2.2. Изучение традиций и обычаев, также основных понятий народов мира.
Обязанности UNEC “CrossCultural Club” следующие:
• Повышение дружбы и солидарности среди иностранных и местных учащихся;
• Оказание помощи иностранным учащимся в усвоении социально-культурных ценностей Азербайджана;
• Обеспечение участия учащихся в организации и проведении  различных мероприятий – семинаров, круглых столов и конференций, конкурсов, олимпиад  по разным сферам, клуба дискуссий  и др.
3.  Структура  UNEC “Cross-Cultural Club”
• Все студенты, обучающиеся в UNEC, могут быть членами UNEC “CrossCultural Club”;
• В структуру UNEC “CrossCultural Club” входит следующее:
• При UNEC “CrossCultural Club” будет заниматься деятельностью постоянный состав из 8 человек.
• Состав UNEC “CrossCultural Club” избирается из числа активных студентов факультетов и отделов;
• Председатель UNEC “CrossCultural Club” избирается среди активных и предприимчивых студентов  UNEC руководством Департамента международного сотрудничества.
4.  Организация деятельности  UNEC “CrossCultural Club
• В начале каждого учебного года члены UNEC “CrossCultural Club” собираются на первом заседании. На заседании готовится План мероприятий  UNEC “CrossCultural Club” на новый учебный год. План мероприятий принимается простым большинством голосования.
• Мероприятия, принятые в Плане, осуществляются в течение года.
4.3. Председатель UNEC “Cross-Cultural Club” организует исполнение решений и ведет контроль над их исполнением, а также дает отчет о проделанной работе перед Департаментом международного сотрудничества.
5.   Правила членства в UNEC “Cross-Cultural Club”, права и обязанности членов
• От членов UNEC “Cross-Cultural Club” не требуется никаких платежей.
• Нет никаких особых требований, чтобы стать членом UNEC “Cross-Cultural Club”.
• На число членства UNEC “Cross-Cultural Club” не ставятся ограничения.
• Права членов UNEC “Cross-Cultural Club” следующие:
• Навести информацию о деятельности UNEC “Cross-Cultural Club;
• Избрать и быть избранным в Совет управления UNEC “Cross-Cultural Club;
• Приостановить членство  в UNEC “Cross-Cultural Club” по своей просьбе;
• Выступать различными проектами и программами;
• Для защиты своих интересов обращаться в организацию.
• Основные задачи членов UNEC “Cross-Cultural Club” следующие:
• Соблюдать основные принципы деятельности UNEC “Cross-Cultural Club;
• Проявлять активность в работе UNEC “Cross-Cultural Club”;
• Принимать участие во всех мероприятиях, организованных UNEC “Cross-Cultural Club”;
• Выполнять решения, принятые советом UNEC “Cross-Cultural Club;
• Повышать авторитет UNEC;
• Выдвигать предложения и отзывы по деятельности UNEC “Cross-Cultural Club”.
6.      Взаимосвязь UNEC “Cross-Cultural Club” с другими структурными подразделениями UNEC
• UNEC “Cross-Cultural Club” о своем Плане мероприятий информирует действующие в UNEC Студенческие организации, Общественные объединения студентов и другие общественные организации; принимает совместное участие в общественных мероприятиях по социально-культурным вопросам;
• Информацию и материалы рекламного характера о своей деятельности размещает на сайте UNEC.
7.    Материально-техническая база  UNEC “Cross-Cultural Club”
• С целью стимулирования деятельности студентов UNEC и осуществления проектов UNEC “Cross-Cultural Club” можно организовать грант конкурсы, фестивали, просветительские походы и др.;
• В своей деятельности UNEC “Cross-Cultural Club” может пользоваться оборудованием UNEC.
8.   Делопроизводство UNEC “Cross-Cultural Club”
• В делопроизводство  UNEC “Cross-Cultural Club”  входит  ведение  документации соответственно  его  содержаниюЭтими документами могут быть следующие: соответствующие акты (приказы и распоряжения ректора UNEC по работе UNEC “CrossCultural Club”), Устав UNEC “CrossCultural Club”, годовой План мероприятий и отчеты, протоколы заседаний, документы и материалы фестивалей и других мероприятий, документы и фотоснимки о проведении грант конкурсов, база данных о членах  UNEC “CrossCultural Club”, переписки с республиканскими организациями и другими высшими учебными заведениями.
• Документы UNEC “CrossCultural Club” в течение 5 лет хранятся в Департаменте международного сотрудничества. По истечении 5 лет документы передаются в архив UNEC.
9. Итоговые положения
9.1. Создание, вновь организация и ликвидация UNEC “Cross-Cultural Club” осуществляется по решению Ученого совета UNEC.
9.2. Изменения в Устав вносятся по решению Ученого совета UNEC.
В настоящее время руководителем организации UNEC “Cross-Cultural Club” является Khoshbakht Edigarovi Rasul , студент третьего курса факультета бизнеса и менеджмента по специальности «Международная торговля и логистика», группа 948.