Tanınmış modelyer UNEC-in gənc dizaynerləri ilə görüşüb
UNEC-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Gənclər Fondunun maliyyə və UNEC TGT-nin təşkilati dəstəyi ilə, Texnologiya və Dizayn fakultəsinin tələbələri üçün “Gənc dizaynerlərin komunikasiya həftəsi” adlı layihəyə start verilib.
Layihə çərçivəsində Azərbaycanın tanınmış rəssam-modelyeri, əməkdar incəsənət xadimi Fəxriyyə Xələfova UNEC-in qonağı olub. F.Xələfova əvvəlcə UNEC tələbələrinin əl işlərindən ibarət sərgi ilə tanış olub. Sonra Texnologiya və Dizayn fakultəsinin tələbələri ilə görüşən rəssam-modelyer gənc dizayner, modelyerlərlə öz təcrübəsini bölüşüb. Dünyadakı moda industriyasından söz açıb.
Layihə çərçivəsində Adobe şəbəkəsinin Azərbaycan üzrə baş məsləhətçisi Rüstəm Həsənov, Beaty group şirkətinin qrafik dizayneri Amal Əlili, Kapiltal Bankın qrafik dizayneri Rəsul Həsənovla da görüş keçirilib.

The Famous Fashion Designer met with Young Designers of UNEC
The project of “Communication Week of Young Designers” has been started for the students of the Faculty Technology and Design with financial support of the Youth Foundation under the Presidents of the Republic of Azerbaijan and assistance of SYO of UNEC.
The well- known artist and fashion designer of Azerbaijan, Honorary Artist Fakhriyya Khalafova visited UNEC within the project. Firstly, Khalafova became familiar with the exhibition of handicrafts made by UNEC students. Meeting with the students of the Faculty Technology and Design, fashion designer shared her experiences with young fashion designers; spoke about fashion industry in the world.
Meetings with the Senior Advisor of Adobe Azerbaijan Rustam Hasanov, graphic designer of Beauty Group Amal Alili and the graphic designer of Capital Bank Rasul Hasanov were held within the project.