Tanınmış modelyer UNEC-in gənc dizaynerləri ilə görüşüb
UNEC-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Gənclər Fondunun maliyyə və UNEC TGT-nin təşkilati dəstəyi ilə, Texnologiya və Dizayn fakultəsinin tələbələri üçün “Gənc dizaynerlərin komunikasiya həftəsi” adlı layihəyə start verilib.
Layihə çərçivəsində Azərbaycanın tanınmış rəssam-modelyeri, əməkdar incəsənət xadimi Fəxriyyə Xələfova UNEC-in qonağı olub. F.Xələfova əvvəlcə UNEC tələbələrinin əl işlərindən ibarət sərgi ilə tanış olub. Sonra Texnologiya və Dizayn fakultəsinin tələbələri ilə görüşən rəssam-modelyer gənc dizayner, modelyerlərlə öz təcrübəsini bölüşüb. Dünyadakı moda industriyasından söz açıb.
Layihə çərçivəsində Adobe şəbəkəsinin Azərbaycan üzrə baş məsləhətçisi Rüstəm Həsənov, Beaty group şirkətinin qrafik dizayneri Amal Əlili, Kapiltal Bankın qrafik dizayneri Rəsul Həsənovla da görüş keçirilib.

Известный модельер встретился с молодыми дизайнерами UNEC
В UNEC при организационной поддержке Фонда молодежи при Президенте Азербайджанской Республики и СМО UNEC для студентов факультета Технологии и дизайна стартует проект «Неделя коммуникации молодых дизайнеров».
В рамках проекта известная художница-модельер Азербайджана, заслуженный деятель искусства Фахрия Халафова стала гостем UNEC.  Ф.Халафова вначале ознакомилась с выставкой ручных работ студентов UNEC. Затем встретившись со студентами факультета технологии и дизайна, художница-модельер поделилась своим опытом с молодыми дизайнерами, модельерами, рассказала о мировой индустрии моды.
В рамках проекта состоялась встреча с главным консультантом сети Adobe по Азербайджану Рустамом Гасановым,  графическим дизайнером  компании Beaty group с Амалом Алили, графическим дизайнером  Kapiltal Bankа Расулом Гасановым.