qeyri_yegana_fototex.f.d., b/m. Cəfərova Yeganə Nurəddin qızı
1996-cı  ildə Bakı  Əmtəəşünaslıq-Kommersiya  İnstitutunun  Qeyri-ərzaq  mallarının əmtəəşünaslığı fakültəsinə daxil olub, 2000-ci  ildə  Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin  həmin ixtisas üzrə bakalavr  pilləsini, 2002-ci ildə  magistratura  pilləsini  Fərqlənmə  diplomları  ilə  bitirmişdir.
2002-ci ildə İqtisad Universitetinin  “İstehlak  mallarının  keyfiyyət  ekspertizası” kafedrasının assistenti, 2013-cü ildən isə  baş  müəllim vəzifəsində  çalışır.
2013-cü ildə  ANKPİ-də namizədlik  dissertasiyası müdafiə  edərək  texnika üzrə  fəlsəfə  doktoru  elmi  dərəcəsi  almışdır.
Magistr dissertasiyalarının müdafiəsi üzrə ixtisaslaşdırılmış şuranın katibidir.
32  elmi  əsərin (14 tezis, 8 məqalə,  5 tipik  proqram,  1 metodik  göstəriş,  4 dərslik) müəllifidir.

д.ф.тех., ст.преп. Джафарова Егиана Нуреддин гызы
В 1996 году поступила в Бакинский товароведно-коммерческий институт  на факультет Товароведение непродовольственных товаров.
В 2000 году окончила ступень бакалавра по указанной специальности, в 2002 году ступень магистра Азербайджанского государственного экономического университета с дипломом отличия.
В 2002 году работала ассистентом,  с  2013 года старшим преподавателем кафедры «Качество потребительских товаров» Экономического университета.
В 2013 году защитив диссертацию, получила ученую степень доктора философии по техническим наукам.
Является секретарем Специализированного совета по защите магистерских диссертаций.
Автор 32  научных работ (14 тезисов, 8 статей, 5 типических программ, 1 методического указания, 4 учебников).