Türkiyənin İnönü Universiteti Azərbaycana dəstək məqsədilə UNEC-ə məktub ünvanlayıb
Türkiyənin İnönü Universitetinin rektoru professor Ahmet Kızılay Azərbaycana dəstək məqsədilə UNEC-in rektoru, professor Ədalət Muradova məktub ünvanlayıb.
Məktubda Ermənistanın Azərbaycana qarşı hərbi təcavüzü, dinc əhalini hədəfə alması insanlığa qarşı cinayət adlandırılıb. Azərbaycanın Ermənistana lazımi cavabı hərb meydanında qətiyyətlə verdiyi, Türkiyənin bu haqq-ədalət mübarizəsində qardaş ölkənin yanında olduğu qeyd edilib. Məktubda müharibənin yeganə həllinin Ermənistanın işğal etdiyi torpaqlardan dərhal və qeyd-şərtsiz çıxdıqdan sonra mümkün olacağı deyilir.
Professor A.Kızılay İnönü Universitetinin Ermənistanın silahlı hücumuna qarşı Azərbaycanın yanında olduğunu, universitetin professor-müəllim heyətinin bütün tədbirlərdə Azərbaycana dəstəyini açıq və birbaşa göstərdiklərini diqqətə çatdırıb. Qardaş Azərbaycanın torpaqlarını işğaldan azad etdiyi müddətdə İnönü Universitetinin UNEC-lə əməkdaşlıq və həmrəyliyinin davam edəcəyini bildirib.

Inonu University of Turkey sends a letter to UNEC in support of Azerbaijan
inonu-page-001 (1)Rector of Inonu University of Turkey, Professor Ahmet Kizilay, has sent a letter to the rector of UNEC, Professor Adalat Muradov in support of Azerbaijan.
Armenia’s military aggression against Azerbaijan and its targeting of civilians was called a crime against humanity in the letter. It has been noted that Azerbaijan gave the necessary response to Armenia on the battlefield, and Turkey was standing by the fraternal country in this struggle for justice. The letter says that the only solution to the war will be possible after the immediate and unconditional withdrawal of Armenia from the occupied territories.
Professor A.Kizilay noted that Inonu University stood by Azerbaijan against the Armenian armed attack, and the academic staff of the university openly and directly supported Azerbaijan in all events. He said Inonu University would continue its cooperation and solidarity with UNEC as long as the fraternal Azerbaijan liberated its lands from occupation.