Ulu Öndərə həsr olunan konfranslar tələbələrin elmi potensialını inkişaf etdirir
UNEC-in Əmtəəşünaslıq fakültəsində Ulu Öndər Heydər Əliyevin anadan olmasının 94-cü ildönümünə həsr olunan silsilə tədbirlər keçirilib.
Tələbə Elmi Cəmiyyətinin təşkilatçılığı ilə “İstehlak mallarının istehsalına dair strateji yol xəritəsi istehlak təhlükəsizliyinin əsas meyarı kimi” mövzusunda elmi konfrans keçirilib. “İstehlak mallarının ekspertizası” kafedrasının müdiri, professor Əli Həsənov tələbələrin elmi tədqiqatlara olan marağına hərtərəfli dəstəyin universitetin prioritet istiqamətlərindən biri olduğunu vurğulayıb.
Fakültə dekanı, dosent Tofiq Osmanov Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının ildönümünə həsr olunan elmi konfransların artıq ənənənə halını aldığını bildirib. Bu konfransların savadı və yaradıcılığı ilə seçilən tələbələrin aşkar edilməsinə və elmi potensialının reallaşdırılmasına böyük dəstək olduğunu bildirib.
Konfransa qatılan tələbələr maraqlı mövzularla çıxış edib, müasir istehlak bazarında mövcud olan ərzaq və qeyri-ərzaq mallarının ekspertizası, keyfiyyəti, o cümlədən təhlükəsizlik göstəricilərinin qiymətləndirilməsi, sertifikatlaşdırılması və keyfiyyətinin idarə olunması problemlərinə toxunublar.

Конференции, посвященные Великому вождю, развивают научный потенциал студентов
На факультете Товароведения UNEC продолжается цикл мероприятий, посвященных 94-ой годовщине со дня рождения Великого вождя Гейдара Алиева.
При организационной поддержке Студенческой научной организации состоялась научная конференция на тему «Стратегическая дорожная карта относительно производства потребительских товаров как основной фактор потребительской безопасности». Заведующий кафедрой «Экспертиза потребительских товаров», профессор Али Гасанов подчеркнул, что оказание всесторонней поддержки интересу, проявленному студентами научным исследованиям, является одним из приоритетных направлений университета.
Декан факультета, доцент Тофик Османов отметил, что научные конференции, посвященные годовщине со дня рождения Общенационального лидера Гейдара Алиева, превратились в традицию. Он подчеркнул, что такие конференции являются большой поддержкой в выявлении грамотных и творческих студентов, реализации научного потенциала.
Студенты, принявшие участие в конференции, выступили с интересными темами, затронули проблемы экспертизы продовольственных и непродовольственных товаров на современном потребительском рынке, качества, в том числе оценки показателей безопасности, сертификации и управления качеством.