Ulu Öndərə həsr olunan konfranslar tələbələrin elmi potensialını inkişaf etdirir
UNEC-in Əmtəəşünaslıq fakültəsində Ulu Öndər Heydər Əliyevin anadan olmasının 94-cü ildönümünə həsr olunan silsilə tədbirlər keçirilib.
Tələbə Elmi Cəmiyyətinin təşkilatçılığı ilə “İstehlak mallarının istehsalına dair strateji yol xəritəsi istehlak təhlükəsizliyinin əsas meyarı kimi” mövzusunda elmi konfrans keçirilib. “İstehlak mallarının ekspertizası” kafedrasının müdiri, professor Əli Həsənov tələbələrin elmi tədqiqatlara olan marağına hərtərəfli dəstəyin universitetin prioritet istiqamətlərindən biri olduğunu vurğulayıb.
Fakültə dekanı, dosent Tofiq Osmanov Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının ildönümünə həsr olunan elmi konfransların artıq ənənənə halını aldığını bildirib. Bu konfransların savadı və yaradıcılığı ilə seçilən tələbələrin aşkar edilməsinə və elmi potensialının reallaşdırılmasına böyük dəstək olduğunu bildirib.
Konfransa qatılan tələbələr maraqlı mövzularla çıxış edib, müasir istehlak bazarında mövcud olan ərzaq və qeyri-ərzaq mallarının ekspertizası, keyfiyyəti, o cümlədən təhlükəsizlik göstəricilərinin qiymətləndirilməsi, sertifikatlaşdırılması və keyfiyyətinin idarə olunması problemlərinə toxunublar.

The Conferences devoted to the Great Leader develop Students’ Scientific Potential
A series of events dedicated to the 94th anniversary of the Great Leader Heydar Aliyev’s birthday have been held in UNEC Faculty of Commodity Research.
A scientific conference on “The strategic Roadmap on the production of consumer goods as the main criterion of consumer safety” was organized by the Student Scientific Society. Head of the Department of “Examination of Consumer Products”, Professor Ali Hasanov emphasized that a comprehensive support of the students’ interest to scientific research is one of the priority directions of the university.
The Faculty Dean, Assistant Professor Tofig Osmanov stressed that the conferences dedicated to the anniversary of the National Leader Heydar Aliyev’s birthday became a tradition at the university. He added that the conferences support to expose educated and distinguished students and realize their scientific potential.
Students made interesting speeches within the conference; they touched upon the expertise, quality of food and non- food stuff, as well as assessment of the indicators of safety, certification and quality management.