UNEC alimi Harvard Universitetində tədqiqat aparacaq
Nazim HUNEC Biznes Məktəbinin direktoru, dosent Nazim Hacıyev Harvard Universitetinin Davis Rusiya və Avrasiya Araşdırma Mərkəzində 10 ay müddətində tədqiqat aparmağa dəvət edilib.
Tədqiqatçı “Qlobal bazarda karbohidrogen ehtiyatları (neft və qaz) və onların perspektivləri” (Hydrocarbon resources (oil and gas) in global market and their perspectives) mövzusunu araşdıracaq.
Artıq Harvard Universitetinin Davis Rusiya və Avrasiya Araşdırma Mərkəzinin rəsmi internet səhifəsində UNEC alimi N.Hacıyev haqqında məlumat yerləşdirilib.
N.Hacıyev Azərbaycan Respublikasının Rəqabət Məcəlləsinin layihə müəllifidir. Onun tədqiqatlarını DAAD, USAID, UNDP, EWMI və Azərbaycan Respublikası Elm Fondu dəstəkləyir. UNEC alimi Yunanıstanda “Neft və Qaz Resurslarının İqtisadiyyatı” mövzusunda mühazirələr oxuyur.

UNEC scientist will research in Harvard University
The director of UNEC Business school, associated professor Nazim Hajiyev was invited to explore in the centre of Davis Russia and Euro-Asian  research centre for 10 months.
The researcher will explore “Hydrocarbon resources (oil and gas) in global market and their perspectives”.
The information about UNEC scientist N. Hajiyev was already placed in the official internet site of the centre of Davis Russia and Euro-Asian Research Centre.
N.Hajiyev is the project author of rival code of Azerbaijan Republic. DAAD, USAID, UNDP, EWMI and Azerbaijan Republic Science Fund support his researches. UNEC scientist reads a lecture on “Economy of Oil and Gas resources” in Greece.