UNEC alimləri beynəlxalq konfransda
UNEC alimləri Makedoniyanın paytaxtı Skopyedə Beynəlxalq Balkan Universitetində təşkil edilən Sosial və Humanitar elmlər üzrə II beynəlxalq konfransda (IBU -İCSSH 2017) iştirak ediblər.
“Marketinq” kafedrasının dosenti Leyla Hacıyeva və “Müəssisənin iqtisadiyyatı” kafedrasının dosenti Lalə Həmidova on beşə yaxın ölkənin alim və tədqiqatçılarının qatıldığı “Dünyanı dəyişək: imkanlar, vəzifələr, məsuliyyətlər” şüarı altında keçirilən beynəlxalq konfransda məruzə ilə çıxış ediblər.
L.Hacıyeva “Azərbaycanda gənc turizm seqmentinin marketinq tədqiqatları”, L.Həmidova isə “Azərbaycan sənayesinin diversifikasiyası: inkişafın əsas tələbləri və istiqamətləri” mövzuları üzrə məruzə ediblər. UNEC alimlərinin çıxışları konfrans iştirakçıları tərəfindən maraqla qarşılanıb və mövzular ətrafında müzakirələr aparılıb. Konfrans çərçivəsində Makedoniya, Türkiyə, Portuqaliya, Serbiya, Rusiya, Almaniya, Horvatiyadan olan həmkarları ilə səmərəli görüşlər keçirilib və gələcəkdə UNEC-lə birgə araşdırmaların aparılması sahələri müəyyən edilib.

UNEC Scientists in an International Conference
UNEC’s scientists participated in II International Conference on Social and Humanitarian Science (IBU-ICSSH 2017) held at the International Balkan University in the capital of Macedonia Skopje.
Assistant Professor of the Department of Marketing Leyla Hajiyeva and Assistant Professor of the Department of Economics of enterprise Lala Hamidova made speech in the international conference attended by the scholars and research fellows from about 15 countries held under the slogan “Change the World: Opportunities, Duties and Responsibilities”.
L.Hajiyeva made a report on “Marketing Research of Young Tourism Segment in Azerbaijan” and L.Hamidova on “Diversification of Azerbaijan Industry: Main Requirements and Directions of Development”. UNEC scientists’ speeches were of great interest by the participants and debates were made around. Sufficient meetings with the representatives of Macedonia, Turkey, Portugal, Serbia, Russia, Germany and Croatia were held and directions of joint research to be conducted with UNEC were defined.