UNEC alimləri beynəlxalq konfransda
UNEC alimləri Makedoniyanın paytaxtı Skopyedə Beynəlxalq Balkan Universitetində təşkil edilən Sosial və Humanitar elmlər üzrə II beynəlxalq konfransda (IBU -İCSSH 2017) iştirak ediblər.
“Marketinq” kafedrasının dosenti Leyla Hacıyeva və “Müəssisənin iqtisadiyyatı” kafedrasının dosenti Lalə Həmidova on beşə yaxın ölkənin alim və tədqiqatçılarının qatıldığı “Dünyanı dəyişək: imkanlar, vəzifələr, məsuliyyətlər” şüarı altında keçirilən beynəlxalq konfransda məruzə ilə çıxış ediblər.
L.Hacıyeva “Azərbaycanda gənc turizm seqmentinin marketinq tədqiqatları”, L.Həmidova isə “Azərbaycan sənayesinin diversifikasiyası: inkişafın əsas tələbləri və istiqamətləri” mövzuları üzrə məruzə ediblər. UNEC alimlərinin çıxışları konfrans iştirakçıları tərəfindən maraqla qarşılanıb və mövzular ətrafında müzakirələr aparılıb. Konfrans çərçivəsində Makedoniya, Türkiyə, Portuqaliya, Serbiya, Rusiya, Almaniya, Horvatiyadan olan həmkarları ilə səmərəli görüşlər keçirilib və gələcəkdə UNEC-lə birgə araşdırmaların aparılması sahələri müəyyən edilib.

Ученые UNEC на международной конференции
Ученые UNEC приняли участие во II международной конференции (IBU -İCSSH 2017) по социальным и гуманитарным наукам, организованной в Международном балканском университете столицы Македонии в Скопье.
Доцент кафедры «Маркетинг» Лейла Гаджиева и доцент кафедры «Экономика предприятия» Лала Гамидова выступили с докладом на международной конференции, состоявшейся под лозунгом «Изменим мир: возможности, обязанности, ответственности», в которой приняли участие ученые и исследователи свыше 15 стран.
Л.Гаджиева выступила с докладом по теме «Маркетинговые исследования сегмента молодого туризма в Азербайджане», а Л.Гамидова по теме «Диверсификация азербайджанской промышленности: основные требования и направления развития». Выступления ученых UNEC вызвали интерес у участников, состоялся обмен мнениями вокруг тем. В рамках конференции состоялись плодотворные встречи с коллегами из Македонии, Турции, Португалии, Сербии, России, Германии, Хорватии и определены сферы проведения совместных исследований с UNEC в будущем.