leyla333_6284-00пияi.f.d., dos. Hacıyeva Leyla Arif
11 aprel 1970-ci ildə Bakı şəhərində anadan olmuşdur. 1993-cü ildə Azərbaycan Dövlət Neft Akademiyasını bitirmiş, 1999-cu ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Beynəlxalq İqtisadi Münasibətlər fakültəsini bitirib ikinci ixtisas almışdir.
2000-ci ildən “Marketinq” kafedrasında müəllim, 2003-cü ildən baş müəllim, 2014-cü ildən dosent vəzifəsində çalışıb.
2008-ci ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində namizədlik dissertasiyasını müdafiə edib, İqtisad üzrə fəlsəfə doktorudur.
2017-ci ilə kimi UNEC-in “Marketinq” kafedrasının dosenti olub.
2017-ci ildən Rus İqtisad Məktəbinin “İqtisadiyyat” kafedrasında dosent vəzifəsində çalışıb.
12.09.2023-cü il tarixdən “Tətbiqi iqtisadiyyat” kafedrasının 0,5 ştat əvəzçiliklə dosenti vəzifəsində saxlanılmaqla əsas iş yeri kimi Rus iqtisad məktəbinin direktor müavini vəzifəsinə təyin edilmişdir.
70 elmi-metodiki əsərin, o cümlədən “Sənaye marketinqi” və “Xidmət sahələrinin marketinq”  dərs vəsaitlərinin müəllifidir.
2015-ci ildə “Mövlanə” mübadilə proqramı ilə Türkiyə Respublikasının Ankara şəhərində Hacettepe Universitetində təcrübə keçmiş, bakalavr və magistr səviyyəsində dərslər aparmışdır.
2017-ci ildə Erasmus+ proqramı ilə Türkiyə Respublikasının Anadolu Universitetində (Eskişehir) mübadilə proqramında iştirak etmiş, bakalavr və magistr səviyyəsində dərslər aparmışdır.
Rusiyada, Makedoniyada, Macarıstanda keçirilən Beynəlxalq Konfranslarda məruzələrlə çıxış etmiş, müvafiq sertifikatlarla təltif olunmuşdur.
AR Təhsil Nazirinin əmri ilə (25.11.2020-ci il) “Azərbaycan Respublikası Qabaqcıl Təhsil İşçisi” döş nişanı ilə təltif olunmuşdur.
Bakalavr pilləsində: “Marketinq”, “Xidmət marketinqi”,“Beynəlxalq marketinq”, “Marketinq tədqiqatları”Sabah Qruplarında “Marketinq”, “Marketinq tədqiqatları”, “Xidmət marketinqi”BMDM-də: “Turizm marketinqi”, “Rəqəmsal marketinq”
Tədqiqat sahələri:
Marketinq, Turizm, Rəqəmsal marketinq
1.“Marketinq tədqiqatları” (bakalavr ) AzDİU, «İqtisad Universiteti» nəşriyyatı (dos.İ.M.Xeyirxəbərov)
2.“Beynəlxalq marketinq” (bakalavr) AzDİU, «İqtisad Universiteti» nəşriyyatı (dos.E.N.Quliyev, i.f.d. X.S.Kərimli)
3.“Turizm marketinqi” (magistr hazırlığı) AzDİU, «İqtisad Universiteti» nəşriyyatı,  (dos.T.İ.İmanov, dos. M.M.Əhmədov)
4.“Tətbiqi marketinq tədqiqatları” (magistr hazırlığı), «İqtisad Universiteti» nəşriyyatı, (dos. İ.M.Xeyirxəbərov)

She was born on April 11, 1970 in Baku. In 1993, she graduated from the Azerbaijan State Oil Academy, in 1999 she graduated from the Faculty of International Economic Relations of the Azerbaijan State University of Economics and received a second degree.
Since 2000, she has worked as a teacher at the “Marketing” department, since 2003 as a senior teacher, and since 2014 as an associate professor.
In 2008, she defended her candidate’s thesis at the Azerbaijan State University of Economics and she is  a PhD in Economics.
Until 2017, she was an associate professor of the “Marketing” department of UNEC.
Since 2017, she has worked as an associate professor at the “Economics” department of the Russian School of Economics.
Since 12.09.2023, she has been appointed to the position of deputy director of the Russian School of Economics as the main workplace, with the position of a part-time assistant professor of the “Applied Economics” department.
She is the author of 70 scientific-methodical works, including “Industrial Marketing” and “Marketing of Service Fields” textbooks.
In 2015, she had an internship at Hacettepe University in Ankara, Republic of Turkey within the framework of  the “Movlana” exchange program, and taught at the bachelor’s and master’s level.
In 2017, she participated in the exchange program at the Anatolian University (Eskishehir) of the Republic of Turkiye  with the Erasmus+ program, and taught at the bachelor’s and master’s level.
She has delivered speeches at International Conferences held in Russia, Macedonia, and Hungary, and was awarded with relevant certificates.
By the order of the Minister of Education of the Republic of Azerbaijan (November 25, 2020), she was awarded the badge “Advanced Education Worker of the Republic of Azerbaijan”.
Subjects taught:
At the bachelor’s level: “Marketing”, “Service marketing”, “International marketing”, “Marketing studies” in Sabah groups “Marketing”, “Marketing studies”, “Service marketing” in ICMDS: “Tourism marketing”, “Digital marketing”
Research areas:
Marketing, Tourism, Digital marketing
leyla_5791DSC_6284-001IMAG1126IMAG1083haciyeva_leyla_6681rus9657a005ff4siegen2017-09-20 at 15.14.44conference dunauyvaros
The Brazilian universities are interested in the coopertaion with UNEC
(23.11.2017)
UNEC Scientists in an International Conference
(17.05.2017)
UNEC Teachers at the University of Anatolia (01.05.2017)
Mevlana Program is successfully being continued by Azerbaijan State University Economics (16.05.2015)