leyla333_6284-00пияi.f.d., dos. Hacıyeva Leyla Arif
11 aprel 1970-ci ildə Bakı şəhərində anadan olmuşdur. 1993-cü ildə Azərbaycan Dövlət Neft Akademiyasını bitirmiş, 1999-cu ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Beynəlxalq İqtisadi Münasibətlər fakültəsini bitirib ikinci ixtisas almışdir.
2000-ci ildən “Marketinq” kafedrasında müəllim, 2003-cü ildən baş müəllim, 2014-cü ildən dosent vəzifəsində çalışıb.
2008-ci ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində namizədlik dissertasiyasını müdafiə edib, İqtisad üzrə fəlsəfə doktorudur.
2017-ci ilə kimi UNEC-in “Marketinq” kafedrasının dosenti olub.
2017-ci ildən Rus İqtisad Məktəbinin “İqtisadiyyat” kafedrasında dosent vəzifəsində çalışıb.
12.09.2023-cü il tarixdən “Tətbiqi iqtisadiyyat” kafedrasının 0,5 ştat əvəzçiliklə dosenti vəzifəsində saxlanılmaqla əsas iş yeri kimi Rus iqtisad məktəbinin direktor müavini vəzifəsinə təyin edilmişdir.
70 elmi-metodiki əsərin, o cümlədən “Sənaye marketinqi” və “Xidmət sahələrinin marketinq”  dərs vəsaitlərinin müəllifidir.
2015-ci ildə “Mövlanə” mübadilə proqramı ilə Türkiyə Respublikasının Ankara şəhərində Hacettepe Universitetində təcrübə keçmiş, bakalavr və magistr səviyyəsində dərslər aparmışdır.
2017-ci ildə Erasmus+ proqramı ilə Türkiyə Respublikasının Anadolu Universitetində (Eskişehir) mübadilə proqramında iştirak etmiş, bakalavr və magistr səviyyəsində dərslər aparmışdır.
Rusiyada, Makedoniyada, Macarıstanda keçirilən Beynəlxalq Konfranslarda məruzələrlə çıxış etmiş, müvafiq sertifikatlarla təltif olunmuşdur.
AR Təhsil Nazirinin əmri ilə (25.11.2020-ci il) “Azərbaycan Respublikası Qabaqcıl Təhsil İşçisi” döş nişanı ilə təltif olunmuşdur.
Bakalavr pilləsində: “Marketinq”, “Xidmət marketinqi”,“Beynəlxalq marketinq”, “Marketinq tədqiqatları”Sabah Qruplarında “Marketinq”, “Marketinq tədqiqatları”, “Xidmət marketinqi”BMDM-də: “Turizm marketinqi”, “Rəqəmsal marketinq”
Tədqiqat sahələri:
Marketinq, Turizm, Rəqəmsal marketinq
1.“Marketinq tədqiqatları” (bakalavr ) AzDİU, «İqtisad Universiteti» nəşriyyatı (dos.İ.M.Xeyirxəbərov)
2.“Beynəlxalq marketinq” (bakalavr) AzDİU, «İqtisad Universiteti» nəşriyyatı (dos.E.N.Quliyev, i.f.d. X.S.Kərimli)
3.“Turizm marketinqi” (magistr hazırlığı) AzDİU, «İqtisad Universiteti» nəşriyyatı,  (dos.T.İ.İmanov, dos. M.M.Əhmədov)
4.“Tətbiqi marketinq tədqiqatları” (magistr hazırlığı), «İqtisad Universiteti» nəşriyyatı, (dos. İ.M.Xeyirxəbərov)

д.ф.э., доц. Гаджиева Лейла Ариф
В  1993 году окончила Азербайджанскую государственную нефтяную академию, в 1999 году окончив факультет Международных экономических отношений Азербайджанского государственного экономического университета, получила вторую специальность.
С 2000 года приступила к трудовой деятельности на кафедре «Маркетинг» в качестве преподавателя, с 2003 года работала старшим преподавателем, с 2014 года работала доцентом кафедры.
В 2008 году защитила кандидатскую диссертацию в Азербайджанском государственном экономическом университете. Доктор философии по экономике.
До 2007 года работала на кафедре «Маркетинг» на должности доцента.
С 2017 года работала на кафедре «Экономика» Русской экономической школы на должности доцента.
С 12.09.2023 года назначена на должность заместителя директора Российской школы экономики по основному месту работы, с должностью 0,5 штатного доцента кафедры «Прикладная экономика».
Автор свыше 70 научно-методических трудов, учебной программы «Промышленный маркетинг» и «Маркетинг сфер обслуживания».
В 2015 году по программе обмена Мовлана прошла стажировку в городе Анкаре Турецкой Республики в университете Хаджеттепе, провела занятия на уровне бакалавра и магистратуры.
В 2017 году по программе Erasmus+ приняла участие в программе обмена в университете Анадолу Турецкой Республики, вела занятия на уровне бакалавра и магистратуры.
Выступала с докладами на международных конференциях, проводимых в России, Македонии, Венгрии, была награждена  соответствующими  сертификатами.
По приказу  Министерства образования АР (25.11.2020 год) награждена грудным знаком «Передовой работник образования Азербайджанской Республики».
Преподаваемые дисциплины:
На ступени бакалавра:  “Маркетинг”, «Маркетинг услуг», “Международный маркетинг”, “Маркетинговые исследования”
В группах САБАХ«Маркетинг», «Маркетинговые исследования», «Маркетинг услуг»
В МЦМД «Маркетинг туризма», «Цифровой маркетинг».
Сферы исследования:
Маркетинг, Туризм, Цифровой маркетинг
1. «Маркетинговые исследования» (бакалавр) АзГЭУ, издательство «Экономический университет» (доц. И.М.Хеирхабаров)
2. «Международный маркетинг» (бакалавр) АзГЭУ, издательство «Экономический университет» (доц. Е.Т.Гулиев, д.ф.э,Х.С.Керимли)
3. «Маркетинг туризма» (подготовка магистра) АзГЭУ, издательство «Экономический университет» (доц.Т.И.Иманов, доц. М.М.Ахмедов)
4. «Исследования прикладного маркетинга» (подготовка магистра), издательство «Экономический университет» (доц.И.М.Хеирхабаров)