UNEC alimləri beynəlxalq konfransda çıxış ediblər
Azərbaycan  Dövlət  İqtisad  Universitetin (UNEC)  nümayəndələri Özbəkistanın Daşkənd şəhərində “Fizikanın fundamental və tətbiqi məsələləri” mövzusunda keçirilən Beynəlxalq konfransda iştirak ediblər.
Konfransda UNEC-in  “Fizika və kimya” kafedrasının müdiri, fizika elmləri doktoru, dosent Rövnəq Rzayev və kafedranın professoru Rəna Babayeva “Laylı quruluşlu AIII BVI birləşmələri tipli qismən-nizamsız kristal yarımkeçiricilərdə fotokeçiricilik” mövzusunda çıxış ediblər.
Konfransda  Almaniya, Rusiya, Pakistan, Koreya, Çin və Hindistan alimlərinin “Fizikanın fundamental və tətbiqi məsələləri” mövzusunda maraqlı çıxışları olub.

Ученые UNEC выступили на международной конференции
Представители  Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) приняли участие в проходившем  в городе Узбекистана в Ташкенте в международной конференции по теме «Вопросы фундаментальной и прикладной физики».
На конференции UNEC заведующий кафедрой «Физика и химия», доктор физических наук, доцент Ровнаг Рзаев и профессор Рена Бабаева » выступили с докладом на тему  «Фотопроводимость в частично неупорядоченных полупроводниках слоистой структуры  соединений типа AIII BVI .
На конференции с интересным докладом на тему «Вопросы фундаментальной и прикладной физики » выступили ученые из Германии, России, Пакистана, Кореи, Китая и Индии.