UNEC alimləri beynəlxalq konfransda çıxış ediblər
Azərbaycan  Dövlət  İqtisad  Universitetin (UNEC)  nümayəndələri Özbəkistanın Daşkənd şəhərində “Fizikanın fundamental və tətbiqi məsələləri” mövzusunda keçirilən Beynəlxalq konfransda iştirak ediblər.
Konfransda UNEC-in  “Fizika və kimya” kafedrasının müdiri, fizika elmləri doktoru, dosent Rövnəq Rzayev və kafedranın professoru Rəna Babayeva “Laylı quruluşlu AIII BVI birləşmələri tipli qismən-nizamsız kristal yarımkeçiricilərdə fotokeçiricilik” mövzusunda çıxış ediblər.
Konfransda  Almaniya, Rusiya, Pakistan, Koreya, Çin və Hindistan alimlərinin “Fizikanın fundamental və tətbiqi məsələləri” mövzusunda maraqlı çıxışları olub.

UNEC Scholars participate in the International Conference
Representatives of Azerbaijan State University of Economics participated in the International Conference on “Fundamental and Applied Issues of Physics” held in Tashkent of Uzbekistan.
Head of the Department “Physics and Chemistry” of UNEC, Dr. of Physical Sciences, Associated Professor Rovneg Rzayev, the Professor of the Department Rena Babayeva made a speech on “Photoconductivity in part- disordered crystal semiconductors of flaky structure of AIII and BVI compounds”.
Interesting speeches on “Fundamental and Applied Issues of Physics” were made by the scholars from Germany, Russia, Pakistan, Korea, China and India during the conference.