UNEC beynəlxalq təhsil və karyera sərgisində iştirak edib
Oktyabrın 9-da Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) 9-cu Azərbaycan Beynəlxalq Təhsil və 9-cu Azərbaycan Beynəlxalq Karyera sərgisində iştirak edib. “Bakı Ekspo Mərkəzi”ndə keçirilən sərgidə UNEC öz stendi ilə təmsil olunub.
Tədbirin açılış mərasiminə qatılan təhsil nazirinin müavini Ceyhun Bayramov UNEC-in stendi ilə tanış olub. Nazir müavininə UNEC-in ikili diplom və qarşılıqlı mübadilə proqramları, Mevlana və Erasmus + proqramları barədə məlumat verilib. “Webometrics” reytinq cədvəlində universitetin mövqeyi və yeni fəaliyyətə başlayan online radiosu olan “Radio UNEC” haqda məlumatlar da diqqətə çatdırılıb.
C.Bayramov UNEC-də tətbiq olunan yenilikləri yüksək qiymətləndirib və uğurların davamlı olmasını arzulayıb.
UNEC-in Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbi, təkrar ali təhsil, yenidənhazırlanma təhsil və əcnəbilərin qəbulu prosesində elektron qaydaların tətbiqi, 4 dildə universitetdə tədris imkanlarının olması sərgi iştirakçılarının daha çox marağına səbəb olub.
Azərbaycanın və digər ölkələrin 130-dan çox ali təhsil müəssisəsinin qatıldığı Beynəlxalq Təhsil və Karyera sərgisi oktyabrın 11-dək davam edəcək.

UNEC participates at the International Exhibition of Education and Career
Azerbaijan State University of Economic (UNEC) participated at the 9th Azerbaijan International Exhibition of Education and the 9th Azerbaijan International Exhibition of Career on October 9. UNEC was represented at the exhibition held in “Baku Expo Center” by its own stand.
Joining the event, the Deputy Minister of Education Ceyhun Bayramov became familiar to UNEC stand. The Deputy Minister was informed information about the dual degree and exchange program, Mevlana and Erasmus + programs of UNEC. Information about the University position in the “Weometrics” ranking schedule and the newly set up online radio of the university “Radio UNEC” was also delivered.
1. Bayramov highly appreciated the innovations applied at UNEC and wished them to be continuous.
The International School of Economics, continuous higher education and re- training programs, the application of online admission of international students and the opportunity of getting education in 4 languages became of great interest by the visitors.
The International Exhibition of Education and Career gathered more than 130 higher education institutions of Azerbaijan and other countries will go on until October 11.