UNEC BMDM-də onlayn müdafiələrə start verildi
Logo_bey_magistr_2020UNEC Beynəlxalq Magistratura və Doktorantura Mərkəzində magistr dissertasiyalarının onlayn formada müdafiəsinin təşkilinə başlanılıb.
Ölkəmizdəki mövcud vəziyyət nəzərə alınaraq bulilki magistr dissertasiya müdafiələri distant formada və UNEC Extern Mərkəzinin imkanlarından faydalanaraq ZOOM platforması vasitəsi ilə onlayn olaraq keçiriləcək.
Müdafiə prosesi ilə bağlı qaydalar UNEC Elmi Şurası tərəfindən təsdiqlənib və bütün proses həmin qaydalara uyğun olaraq aparılacaq. Dissertasiya müdafiələrinin təşkili məqsədi ilə UNEC – BMDM – də 14 komissiya fəaliyyət göstərəcəkdir ki, bu komissiyaların hər birinə müvafiq lisenziyalar alınlb və texniki məsələlərlə bağlı bütün işlər yekunlaşdırılıb. Magistr dissertasiyasının müdafiəsi üçün İxtisaslaşdırılmış Elmi Şura Sədrləri və katibləri ilə görüşlər keçirilərək onlara onlayn müdafiələrin təşkili ilə bağlı ətraflı məlumatlar verilib.
Ümumilikdə bu ilki müdafiə prosesində 500-ə yaxın magistrant iştirak edəcək. Onlayn dissertasiya müdafiələri iyul ayının 5-dək keçiriləcək.

В МЦМД UNEC дан старт онлайн защитам
В Международном центре магистратуры и докторантуры UNEC началась организация  защиты магистерской диссертации в онлайн формате.
Учитывая сложившуюся в стране обстановку, в этом году защита магистерских диссертаций будет проводиться в дистанционном формате, пользуясь возможностями Центра UNEC Extern и посредством платформы ZOOM.
Правила по процессу защиты утверждены на Ученом совете UNEC и весь процесс будет проводиться соответственно  указанным правилам. С целью организации защиты диссертации в МЦМД UNEC будут работать 14 комиссий, для каждого из которых получена соответствующая лицензия и в связи с техническими вопросами все работы завершены. Для защиты магистерской диссертации состоятся встречи с председателями и секретарями Специализированного ученого совета, им будет дана подробная информация в связи с организацией онлайн защиты.
В целом, в этом году в процессе защиты примут участие около 500 магистров. Защита диссертаций в онлайн формате будет проводиться до 5 июля.