UNEC-də açıq dərs: “Medical English”
Noyabrın 21-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbində növbəti açıq dərs keçirilib.
Xarici dillər kafedrasının müəllimi Aynur Mirzəyevanın tədris etdiyi ingilis dili dərsinin mövzusu “Medical English” olub. İnteraktiv metodlara əsaslanan dərsdə I kurs tələbələrinə xaricdə həkimə müraciət etmək qaydaları, simptompların təsviri, tibblə bağlı idiomlar barədə məlumat verilib. A.Mirzəyeva “role play” metodundan istifadə edərək, tələbələri “yerli həkim” və “əcnəbi xəstə” qrupuna bölüb. “Əcnəbi vətəndaş” “həkimlərə” ingilis dilində səhhətlərindəki narahatlıqları bildiriblər. A.Mirzəyeva bu metodun tələbələrin xarici dildən istifadə edərkən qarşılaşdıqları bəzi baryerlərin aradan qaldırılmasında kömək olacağını bildirib.
Qeyd: Noyabrın 7-dən Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbində açıq dərslərə start verilib. Fakültə rəhbərliyi və müəllimlərin də iştirak etdiyi açıq dərslər davam edəcək.

An open lesson held at UNEC: “Medical English”
The next open lesson has been held in the School of International School of Economics of Azerbaijan State University of Economics (UNEC).
The topic of the English class conducted by the teaching staff of the Department of “Foreign LanguagesAynur Mirzayeva was “Medical English”. Information about the rules to contact a doctor abroad, description of symptoms and idiom related with medicine was delivered to I year students within the lesson of interactive methods. A.Mirzayeva grouped the students into the “local doctor” and “foreign patient” groups using a “role play” method. The “overseas citizens” complained about the discomforts in their health. A.Mirzayeva noted the method will be beneficiary in destroying the barriers faced by the students speaking a foreign language.
Note: Open lessons has started from November 7 in the International School of Economics. Open lessons attended by the faculty administration and teaching staff will be continued.