UNEC-də açıq dərs: “Medical English”
Noyabrın 21-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbində növbəti açıq dərs keçirilib.
Xarici dillər kafedrasının müəllimi Aynur Mirzəyevanın tədris etdiyi ingilis dili dərsinin mövzusu “Medical English” olub. İnteraktiv metodlara əsaslanan dərsdə I kurs tələbələrinə xaricdə həkimə müraciət etmək qaydaları, simptompların təsviri, tibblə bağlı idiomlar barədə məlumat verilib. A.Mirzəyeva “role play” metodundan istifadə edərək, tələbələri “yerli həkim” və “əcnəbi xəstə” qrupuna bölüb. “Əcnəbi vətəndaş” “həkimlərə” ingilis dilində səhhətlərindəki narahatlıqları bildiriblər. A.Mirzəyeva bu metodun tələbələrin xarici dildən istifadə edərkən qarşılaşdıqları bəzi baryerlərin aradan qaldırılmasında kömək olacağını bildirib.
Qeyd: Noyabrın 7-dən Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbində açıq dərslərə start verilib. Fakültə rəhbərliyi və müəllimlərin də iştirak etdiyi açıq dərslər davam edəcək.

Открытый урок в UNEC: “Medical English”
21 ноября в Международной школе экономики Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) состоялся очередной открытый урок.
Темой открытого урока, преподаваемого на английском языке преподавателем кафедры Иностранных языков Айнур Мирзоевой,  была “Medical English”. На уроке, построенном на использовании интерактивных методов, студентам I курса была дана информация о том, как обращаться к врачу за рубежом, объяснения симптомов болезни, идиомы в связи с медициной.  Используя метод “role play”,  А.Мирзоева разделила студентов на группу «местный врач» и «больной из зарубежа». «Больной из зарубежа» обращается к врачу по поводу беспокойствах в здоровье.  А.Мирзоева отметила, что этот метод поможет студентам переступить барьер, с которым они столкнутся при общении на иностранном языке.
Примечание:  С 7 ноября в Международной школе экономики стартуют открытые уроки.  Открытые уроки при участии руководства факультета и преподавателей будут продолжаться.