UNEC-də İctimai Nəzarət Şurasının üzvlərinin iştirakı ilə müraciətlər dinlənilib
“Açıq qapı”da UNEC-in rektoru, professor Ədalət Muradov, UNEC İctimai Nəzarət Şurasının üzvləri, “XXI Əsr” Təhsil Mərkəzi İctimai Birliyinin rəhbəri Etibar Əliyev, İnsan Haqları üzrə Birgə Qrupun üzvü Əliməmməd Nuriyev, “525-ci qəzet”in müxbiri Sevinc Qarayeva, tələbə-rektor Elmir Sadıqov və müvafiq struktur rəhbərləri iştirak ediblər.
“Açıq qapı”ya daxil olan müraciətlər əsasən, imtahanlarda güzəştlərin olunması, təhsil haqqı borcu, maddi yardımın göstərilməsi, işə qəbul barədə olub. Müraciətlər dinlənildikdən sonra bəziləri yerindəcə həll edilib. Digər müraciətlərin araşdırılması və həlli məqsədilə müvafiq  struktur rəhbərlərinə tapşırıqlar verilib.
Müraciət edənlər arasında UNEC-in Aprel şəhidi Tural Dadaşovun anası Kəmalə Dadaşova iştirak edib. Şəhid anasının müraciəti UNEC-in Memorial-Xatirə Kompleksində Turalın xatirəsinin əbədiləşdirilməsi ilə bağlı olub. UNEC-də  şəhidlərin xatirəsinin həmişə əziz tutulduğu və onlarla qürur duyulduğunu deyən rektor, qısa müddətdə universitetdə Tural Dadaşovun barelyefinin hazırlanacağını və adının əbədiləşdiriləcəyini qeyd edib.
Xatırladaq ki, “Açıq qapı” günləri hər həftənin şənbə günü olmaqla yay imtahan sessiyasının sonuna kimi davam edəcək.

В UNEC с участием членов Совета общественного контроля заслушаны обращения
В «Дне открытых дверей» приняли участие ректор UNEC, профессор Адалат Мурадов, члены Совета общественного контроля UNEC, руководитель Общественного объединения образовательного центра  «XXI век» Этибар Алиев, член совместной группы по правам человека Алимамед Нуриев, корреспондент «525-ой газеты» Севиндж Гараева, студент-ректор Эльмир Садыгов и руководители соответствующих структур.
Обращения в «День открытых дверей» касались в основном об уступках  на экзаменах,  долгов за оплату обучения, оказания материальной помощи, принятия на работу. Большинство проблем, затронутых в обращениях, были решены на месте. С целью рассмотрения и решения других обращений были даны указания руководителям структурных подразделений.
Среди обратившихся была Камаля Дадашова, мать шехида Апрельских боев UNEC Турала Дадашова. Обращение матери шехида было связано с увековечиванием памяти Турала в Мемориально-памятном комплексе UNEC. Обратив внимание, что в UNEC всегда с уважением чтят память шехидов и гордятся ими, ректор отметил, что за короткое время в университете будет подготовлен барельеф Турала Дадашова и увековечивание его памяти.
Следует отметить, что «Дни открытых дверей» будут проводиться каждую субботу до конца летней экзаменационной сессии.